• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

Sunrise Holidays Resort 5* (22)

(3)

WEB страна на хотел

Пакет цена по лице за 6 ноќи All inclusive / 7 дена

Sunrise Holidays Resort  5* 11.06.19 18.06.19 25.06.19 02.07.19 09.07.19 16.07.19 23.07.19 30.07.19 06.08.19 13.08.19 20.08.19 27.08.19
DBL Standard Garden Room 486 486 486 504 504 504 504 508 510 510 510 506
DBL Standard Sea View 510 510 510 523 523 523 523 535 541 541 541 536
Dbl Superior Sea View 560 560 560 572 572 572 572 585 591 591 591 586
SGL Standard Garden Room 616 616 616 641 641 641 641 649 653 653 653 647
SGL Standard Sea View 653 653 653 672 672 672 672 688 697 697 697 689
Sgl Superior Sea View 728 728 728 746 746 746 746 763 771 771 771 764
TRL Standard Garden Room 473 473 473 492 492 492 492 496 498 498 498 494
TRL Standard Sea View 498 498 498 510 510 510 510 523 529 529 529 524
TRL Superior Sea View 548 548 548 560 560 560 560 572 579 579 579 574

Цените се дадени по лице и истите вклучуваат:

6 ноќевања на улусга All inclusive

Авионски билет со чартер лет на релација Скопје - Хургада - Скопје (директен летдозволени 20 кг чекиран багаж по лице

Трансфер  аеродром - хотел - аеродром

Организација на аранжманот


Цената не вклучува:

Аеродромски такси во висина од 80 еур по лице (25 еур за деца до 1.99 г)

Египетска влезна виза - за патници со маккедонски пасоши се добива на аеродром при пристигнување во Хургада.

Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Хургада и хотелска резервација.

Цената на визата е 25$ и истата се плаќа на лице место.

Пансионски услуги во хотелот после одјавување на собите 

Патничко осигурување

Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци.

Сите цени се изразени во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари.