• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

SEAGULL RESORT HURGHADA **** (22)

(3)

Seagull Beach Resort е 4 * ресорт кој има одлична локација за прекрасен одмор под топлото египетско сонце. На само неколку минути од Меѓународниот аеродром во Хургада и на неколку минути пеш до центарот на градот, овој хотел е место што можете одлично да се забавувате, но и да се релаксирате и да уживате во сонцето. 
Хотелот има 8 надворешни базени, исто така има и детски базен со лизгалки. Гостите можат да уживаат во бесплатна Wi-Fi конекција во областа каде што се служи храна, помеѓу 08:00 - 18:00 часот.
Сите соби располагаат со сателитска ТВ, клима уред, мини фрижидер, бесплатен депозит, телефон и фен за коса.

Овој прекрасен хотел има вкупно 731 соби : 7 апартмани, 8 фамилијарни делукс апартмани, 84 фамилијарни соби, 51 супериор соби, 18 супериор соби со директен поглед на море и 540 стандардни соби, и сите имаат едно нешто заедничко - сите тие се вешто украсени во раскошен ориентален стил и модерен ентериер.

Seagull Beach Resort ви нуди: приватни песочни плажи, интернационален тим за анимација со различна програма секој ден, спа, аеробик, осветлен тениски терен, билијард, пинг понг, сквош терен, ватерполо, терен за одбојка на плажа, фитнес центар, фитнес во вода, центар за нуркање, центар за едрење, аква центар, мини зоолошка градина, детски клуб, клиника 24 часа, дискотека, 2 кина, театар, конференциски сали и многу повеќе.

Seagull Beach Resort се наоѓа во срцето на Хургада со прекрасен поглед на островите на Црвеното Море и тоа е навистина магичен миг за љубителите на нуркањето, како и за релаксација.

 

WEB страна на хотел

Пакет цена по лице за 6 ноќи All inclusive / 7 дена

Sea Gull Hotel Hurghada 4* 11.06.19 18.06.19 25.06.19 02.07.19 09.07.19 16.07.19 23.07.19 30.07.19 06.08.19 13.08.19 20.08.19 27.08.19
Dbl Family Room 504 504 504 548 548 548 548 564 572 572 572 568
1-во дете до 12,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете до 12,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
Dbl Standard 442 442 442 486 486 486 486 502 510 510 510 506
1-во дете до 12,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете до 5,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете од 6-12,99 330 330 330 352 352 352 352 360 364 364 364 362
Sgl Standard 554 554 554 616 616 616 616 641 653 653 653 647
1-во дете до 12,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете до 5,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете од 6-12,99 386 386 386 417 417 417 417 430 436 436 436 433
TRL Family Room 492 492 492 535 535 535 535 552 560 560 560 556
1-во дете до 12,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
TRL Standard 430 430 430 473 473 473 473 490 498 498 498 494
1-во дете до 12,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215

 

Цените се дадени по лице и истите вклучуваат:

6 ноќевања на улусга All inclusive

Авионски билет со чартер лет на релација Скопје - Хургада - Скопје (директен лет

дозволени 20 кг чекиран багаж по лице

Трансфер  аеродром - хотел - аеродром

Организација на аранжманот

 

Цената не вклучува:

Аеродромски такси во висина од 80 еур по лице (25 еур за деца до 1.99 г)

Египетска влезна виза - за патници со маккедонски пасоши се добива на аеродром при пристигнување во Хургада. Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Хургада и хотелска резервација. Цената на визата е 25$ и истата се плаќа на лице место.

Пансионски услуги во хотелот после одјавување на собите 

Патничко осигурување

Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци.

Сите цени се изразени во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари.