• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

ORPHEUS 4*

 

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА !!!
-20 % за уплати до 30.09.2019

* Цените се со вкалкулиран попуст
 

 

РЕДОВНИ ЦЕНИ ЗА ЗИМА 2019-2020

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.   
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Во цената е вклучено:
Kористење на базен, фитнес, сауни, џакузи, парна бања, надворешен паркинг, интернет,транспорт до гондола.

Во цената НЕ е вклучено:
Туристичка такса за престој  1€ на ден возрасен и деца.
Доплата за ручек 8,5€ / 4,5€ дете ( 5-13 г.) 

Доплата за Новогодишна вечера (задолжителна ) 80€ / 40€ дете ( 5-13г.).
Доплата за Божиќна вечера (задолжителна) за BB: 34€ / 17€ дете ( 5-13г.)

Минимум престој 3 ноќи во периодот 28.12-01.01.2020

Минимум престој 4 ноќи во периодот 18.01-21.02.2020
Максимален број на лица: DBL ( 2+1 ), АPP ( 2+2 .)


ПРОМОЦИИ И АКЦИИ:
1)  -20% за уплати до 30.09.2019, -15 % за уплати до 31.10.2019, -10% за уплати до 01.12.2019. Попустите не се валидни за престој во период 28.12-01.01.2020.
2)  7=6, 13=12,14=12 и 21=18  за пристигнувања 02.01-31.03.2020. Гратис ноќевањата се калкулираат од пониската сезона. Попустите не се комбинираат.
3) За резервации направени до 01.12. дополнителни -10% попуст за престој од 7 или повеќе ноќевања. Попустот се комбинира со Early Booking.


Легенда:

DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.