• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA PALAIS DE FURKA (2)

 

VILA PALAIS DE FURKA

Се наоѓа на само 1мин. од прекрасната песочна плажа, во мирниот дел на градчето Фурка. Од центар е оддалечена околку 5мин. Опкружена со многу зеленило со голем приватен паркинг и содржини за деца во дворот. Располага со четворокреветни апартмани на приземје, сите опремени со Тв, клима(вклучена во цената), тоалет, мини кујна комплетно опремена и големи тераси кон дворот. 

 

 

III и IV лице бесплатно сместување во АПП/IV и V лице во Мазонет


 

Цените се дадени по лице за 7 и 9 ноќевања со вклучен автобуски превоз.
• За пакет аранжман од 9 ноќи со сопствен превоз се одбива 15 еур од вкупната цена по лице."
• Задолжително здравствено и патничко осигурување 240 мкд (за лица до 65 години) за пакет аранжман од 7 ноќевања, и 310 мкд (за лица до 65 години) за пакет од 9 ноќевања
• Во мазонет ( Вила Палаис де Фурка) се наплаќаат три полни суми, четврто и петто лице плаќаат само превоз
• Трето и четврто лице во АПП / IV и V лице во Мазонет бесплатно сместување, плаќаат само превоз
• Цена за превоз за дете од 2-11.99 год.- 25 еур / 1.545 мкд
• Цена за превоз за возрасен 35 еур/ 2.163 мкд
• Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 по локално време, а се напуштаат во 09:00 по локално време последниот ден!
• За хигиената во собите за време на престојот се грижат самите гости, сите настанати штети за време на престојот се на товар на патниците!
• Поаѓање од Скопје од Автобуска Станица во 05:00ч
• Враќање последниот ден во попладневните часови!

Општи услови
• За ова патување потребен е валиден биометриски пасош (минимум важност 90 дена од денот на враќање во државата) и бел лист (виза не е потребна); не се потребни посебни вакцини."
• За резервација задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување.
• За резервации направени на EARLY BOOKING, целосна уплата до наведениот датум
• Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла т.е исклучиво оние лица кои се впишани на ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување повеќе лица од дозволеното, агенцијата или партнерот на истата има право да не ги смести лицата или да побара одреден финансиски надомест.
• За хигиената во собите за време на престојот се грижат самите гости
• Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патниците. Сопствениците на вилите имаат право да побараат одреден паричен надомест за причинетата штета. При сместување ЗАДОЛЖИТЕЛНА проверка на состојбата на собите!
• Агенцијата организира превоз со придружник - пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување/паркирање на автобусот"
• Агенцијата/претставникот не се задолжени за транспорт на багажот на патниците од автобус - сместувачки капацитет"
• Агенцијата не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на брзина на интернет во било кој од наведените сместувачки капацитети во понудата"
• Доплата на туристичка такса во сместувачките капацитети (0.5 - 3 еур по соба на ден)
• Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute! Претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на било какви промени во цената"
• Цените се дадени по лице во евра, плаќањето е во денари (1 еур =61.8 мкд.)     
       
Програма на патување
• Состанок на групата 30 минути пред поаѓање на Главна Автобуска станица Скопје (перон 1 или 2)"
• Патување за наведената дестинација преку Граничен премин Богородица (Гевгелија)
• Пристигнување и сместување во одбраните капацитети
• Денови на престој (7 или 9)
• Последниот ден собите се напуштаат во договорено време (наведено во куќен ред)
• Поаѓање кон Македонија во попладневните часови
• Пристигнување во вечерните часови на Главна Автобуска Станица Скопје