• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

WGRAND 4* (1)

Положба: се наоѓа во местото Брежине, на 300 метри од градската плажа во Петровец.
Сместување: соби со  модерен ентериер, кабловска ТВ, мини бар, телефон, интернет пристап, фен и тераса. Сите се со поглед на морето.
Услуга: полупансион
Содржини: рецепција, ресторан со кафе бар, конференциска сала, летна тераса со лежалки за сончање, соба за багаж и реквизити за на плажа, пеглање и перење, паркинг со видео надзор.
Плажа: 300 m од море.
Спорт и забава: теретана, џакузи, сауна. 

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.    
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.