• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

КАСТРОСИКИА HOTEL POSEIDON 3* (15)

 (24)                                                                                                                           

Хотел Посеjдон се наоѓа на сама плажа, во областа Канали, во местото Кастросикиа,  на 18км од Превеза, 47км од Парга и на 30км од Лефкада. Одличен семеен хотел кој се наоѓа на прекрасната песочна плажа која е долга 8 километри на јонскиот брег во близина на летувалиштето Канали. Хотелот е потполно реновиран во 2010 година и располагасо 53 собина 3 спрата, паркинг, бесплатен интернет, 2 базена детски и за возрасни, бар покрај базен за кафе и закуска, ресторан, детско игралиште, таверна, мала зоо градина, бар на плажа, лежалки на плажа и на базен – бесплатни, паркинг – бесплатен.

Собите се опремени со: клима, балкон, тоалет сокада или туш,  фен, телефон,  ТВ,  фрижидер,  wi-fi,  и сите соби гледаат према море.  Собите  1/2+2 се наменети  за 2-4 особи,  имаат еден брачен кревет или два стандардни кревети и еден или два помошни кревети. Собите 1/3 се наменети од 2-4 особи и имаат два стандардни кревети или брачен кревет плус софа на спуштање и помошен кревет. Доручекот се служи на база на шведска маса, а вечерата е избор од три менија.

http://poseidonbeach.gr/en/

 

 ЦЕНА ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌЕВАЊА НА БАЗА НА ПОЛУПАНСИОН

Период

Ноќевања

Цена по лице

16.06.2019 

7

199 €

23.06.2019 

7

259 €

30.06.2019 

7

299 €

07.07.2019 

7

359 €

14.07.2019 

7

399 €

21.07.2019 

7

399 €

28.07.2019 

7

399 €

04.08.2019 

7

399 €

11.08.2019 

7

399 €

18.08.2019

7

399 €

25.08.2019

7

359 €

01.09.2019 

7

299 €

08.09.2019

7

259 €

15.09.2019

7

239 €

ДОПЛАТИ: 

-          Прво дете од 0-11,99год – бесплатно

-          Второ дете од 0-4,99год – бесплатно (не следува легло)

-          Второ дете од 5-11,99год – 9 еур на ден (не следува легло)

-          Трето Возрасно лице 12+год, – 20еур на ден во двокревтна соба (му следува легло) или плаќа полна цена во четворокреветна соба

-          Четврто возрасно лице – 20еур на ден (можно само во четворокреветна соба)

НА ДОПЛАТИТЕ НЕ СЛЕДУВА ПОПУСТ!!!

Туристичка такса се доплаќа на рецепција во хотел  – 1 евро по особа на ден.

КАПАЦИТЕТ НА СОБИ: 

Во двокретена / трокреветна соба – 3 легла (2 возрасни + 2 деца до 11,99год или само 3 возрасни лица)

Во четворокреветна соба  – 4 легла од кои еден дупли кревет, еден единечен кревет и едно дополнително легло (капацитет: 4 возрасни лица или 2 возрасни + 2 деца или 3 возрасни лица + 1 дете). 

Задолжително минимум 3 платежни лица во четворокреветна соба .

Координати: 39.086129, 20.665174