• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA JK BEACH HOUSE (24)

 

JK Beach House се наоѓа на сама плажа, 500 метри одалечена од Врахос во мирниот дел на патот кон Лигија. Во овој дел се лоцирани приватните вили со сoпствена плажа. Таа е идеална за оние кој сакаат да избегаат од гужвата и да одмараат во мир.

Вилата e погодна за фамилии или парови, располага со 3 спални соби од кои едната се  наоѓа на поткровје, дневна како и целосно опремена кујна. Вилата има двор со зеленило и сопствен паркинг, скара и од самиот двор излегува на плажа.

Во неа се сместуваат само тие кој ке ја изнајмат, и не ја делат со други гости.

 

Цените се изразени за НАЕМ НА ВИЛА за 7ноќевања

Цените се изразени во еур, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 61,8мкд

 

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана уплата, истите се резервираат со 50% аконтација. 

 

Првите два и последните два термина се ПРОМО ЦЕНИ и не подложат на попуст

 

-7% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНА И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНА ДО 21.12.2018

-5% ПОПУСТ ЗА РЕЗАРВАЦИЈА НАПРАВЕНА И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНА ДО 31.01.2019

 

ЦЕНА ЗА НАЕМ НА ВИЛА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

Термини

Ноќевања

Приватна вила со 3 спални за 6 лица

Промо цени на кои на следува попуст

22.05-29.05.2018

7

189

Промо цена

29.05-05.06.2018

7

219

Промо цена

05.06-12.06.2018

7

289

 

12.06-19.06.2018

7

309

 

19.06-26.06.2018

7

439

 

26.06-03.07.2018

7

499

 

03.07-10.07.2018

7

589

 

10.07-17.07.2018

7

659

 

17.07-24.07.2018

7

819

 

24.07-31.07.2018

7

819

 

31.07-07.08.2018

7

819

 

07.08-14.08.2018

7

819

 

14.08-21.08.2018

7

819

 

21.08-28.08.2018

7

759

 

28.08-04.09.2018

7

599

 

04.09-11.09.2018

7

479

 

11.09-18.09.2018

7

439

 

18.09-25.09.2018

7

359

Промо цена

25.09-02.10.2018

7

249

Промо цена

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Врахос чини:

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Врахос:

Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -50€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -45€ по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Кичево за Врахос:

Битола(Автобуска станица Транскоп – на перон)-40€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -45€

Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -45€ по лице

Кичево (пред т.а.Меридијан) -Трансфер до Битола - 45€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -45€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола -45€ по лице

 

Релациите кои се наведени како (трансвер) се реализираат со патнички возила или комбe

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 15 Евра од редовната цена од Битола Прилеп и 10еур од Скопје

– Деца до 1,99 години бесплатно

-Возрасно лице над 63год – 10еур попуст

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* LOYALTY CARD попуст 7 %, и не се комбинира со попустот за рана уплата и промо цените
*За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
*Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
*Важат Општите услови на СКТМ и ТА “Меридијан“

 

Време на поаѓање за Врахос:

01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола

01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола

12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола

02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола

03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
04:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп на перон)

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)

02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансвер до Битола

02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)