• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA VULA (47)

(14)

Вила VULA е лоцирана во центарот на Неа Флогита, на 100 м. од плажата. Содржи спална со брачен и еден единечен кревет, а во дневната соба двосед и тросед на пуштање. Клима и WI-FI вклучени во цената. Апартманите се наоѓаат на приземје со тераса и убав двор. Кујната е комплетно опремена со голем шпорет со рерна и голем фрижидер со комора.

 

ТЕРМИН ОД:

НОЌИ

 VULA    

3+2 app 

18.05

7*промо

59  

25.05

7*промо

69  

01.06

7*

99

08.06

7*

149

15.06

7*

169

22.06

7*

189

29.06

7

399

06.07

7

429

13.07

7

459

20.07

7

459

27.07

7

459

03.08

7

459

10.08

7

459

17.08

7

389

24.08

7*

199

31.08

7*

149

07.09

7*

119

14.09

7*

89

21.09

7* промо

69

 

НАПОМЕНА:   

- Цените со * се однесуваат за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз.  

- За патување со сопствен превоз, цената се намалува за 10 евра;

- Цените без * се однесуваат за наем на апартман за 7 ноќевања.

- Во апартман, за термините со *, две лица плаќаат полн износ а третото и четвртото лицe се сместуваат БЕСПЛАТНО, и плаќаат само за превоз.

-Туристичка такса е 0.5 еур на ден по апартман и се плаќа на лице место.

- Сместувањето во собите е после 14:00 часот локално време, а напуштањето на собите е до 09:00 часот локално време. 

- За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.

- Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 62,00 мкд.


Цената само за превоз: Скопје-Халкидики-Скопје изнесува:

  35 € возрасни

  25 € деца од 2 - 12 години

  БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште)

 

Ценовник бр.2 (14)

 

НАПОМЕНА

-  Цените се дадени по лице за 7 ноќи 8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то и 5-то лице - БЕСПЛАТНО сместување;-  Цените за 7 ноќи/8 дена (со *), се дадени за наем на цел апартман без вклучен превоз;-  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.-  Во термините со превоз, плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то и 5-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз доколку користат;-  Во апартман, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни - БЕСПЛАТНО;-  Поради генерално чистење на апартманите после секоја смена се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот;-  Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;-  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;-  Организиран превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Струмица / Гевгелија;-  Автобусот ги остава/зема патниците на 20м од вилата на улицата пред плажата;-  Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТНО!!-  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НЕ важат за првиот и последниот термин.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

-  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;-  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице;-  Доплата за туристичка такса - околу 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);-  Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);-  Доплата за патничко осигурување.