• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA VRAHOS 10 nokji (17)

(12)

Доколку ова лето барате волшебно место за вистински да се одморите, тогаш заминете во Каламитси, скриеното богатство на југоисточниот брег на полуостровот Ситонија. Тоа е најмалото место со најраскошната плажа...место за осамени, романтичари, уморни, заљубени...Има неколку улици, два супермаркети, неколку таверни...нема пошта, нема банка, но има душа и парче убавина подарено од Бога! Ех, Каламитси...Тука животот е безгрижен...тука со денови можете да уживате убаво стокмени во удобните лежалки без да  ви здодее непрегледната морска убавина, со часови да го препливувате сликовитиот залив до малото островче и повторно назад, по илјада пати да ја фотографирате плажата која безмалку како да е безобразно нереална. Од изгрејсонце до неговото потонување во морето цел ден сте на нежниот песок...тука заборавате на будилникот, на стресот околу дневните пазарувања...тука живеете бавно,имате доволно време да им се посветите целосно на своите најмили...да уживате со сите свои сетила... Во Каламитси имате доволно време самите за себе. Подобро место за одмор нема да најдете!

 

Во околината на Каламитси има голем број плажи, од кои Ви ги препорачуваме:  SikiaOrange BeachBanana BeachPorto Koufo… Каламитси е оддалечено 11 километри од Торони, а доколку посакате да го почувствувате ритамот на ноќниот живот во Грција, 15 километри Ве делат од Сарти.

 

Вилата Vrahos се наоѓа на само 20 метри од плажата во Каламитси. Вилата има апартмани на приземје, прв и втор спрат и е градена во традиционален стил, со долги заеднички тераси кои имаат директен поглед кон преубавиот залив. Во сопствен закуп имаме два пространи четирикреветни апартмани на прв и на втор спрат кои се целосно реновирани и одлично опремени. Минатата летна сезона сите наши гости беа презадоволни од овие сместувачки капацитети и условите кои ги имаа за време на своето летување. Апартманите се опремени со квалитетен мебел и кујни, телевизор, клима уред чие користење е вклучено во цената и сопствено купатило. Сите сместувачки капацитети имаат постелнина и крпи кои се менуваат еднаш во текот на десет дена. Затоплувањето на водата е со сончеви колектори, а вилата е покриена со безжичен интернет. Агенцијата како организатор на патувањето не може да влијае на капацитетот и периодите со топла вода во вилата, ниту да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата. Вилата има сопствен паркинг, а гостите имаат на располагање заеднички двор на платформа и место за подготвување скара.

 

-20% попуст за целосна уплата до 01.12.2018  


 

- Доплата за туристичка такса во Грција-0,50 евра по соба од ден (се плаќа во агенцијата)

 

Ценовник бр.2 (12)

За целосна уплата до 01.12.2018

10% ПОПУСТ!


Термин

Ноќевања

Четирикреветен апартман

26/5-2/6

7

220

2/6-12/6

10

415

12/6-21/6

9

470

21/6-30/6

9

555

30/6-9/7

9

625

9/7-18/7

9

695

18/7-27/7

9

740

27/7-5/8

9

740

5/8-14/8

9

740

14/8-23/8

9

710

23/8-1/9

9

670

1/9-11/9

10

555

11/9-21/9

10

425

21/9-1/10

10

325

 

Апартман бр. 3

Простран четирикреветен апартман со две соби, се наоѓа на првиот спрат од вилата. Во првата просторија има два единечни кревети со нормални димензии. Во истата просторија се наоѓаат и елементите од кујната. Кујната е солидно опремена: има голем електричен шпорет со рерна, голем фрижидер со оделна комора за замрзнување, садови за готвење и јадење, аспиратор, трепезариска маса и столчиња. Собата има прозорец со поглед на море , а од неа се излегува на тераса каде има пластична маса и столчиња. Терасата не е многу пространа, но има преубав поглед на море. Од првата соба се влегува во втората просторија која е одвоена со врата. Во тој простор е купатилото (со нормална големина) и спалната соба опремена со еден дупли кревет и мебел. Тука се наоѓа клима уредот и телевизорот. Од спалната соба се излегува на мала тераса. 

 

Апартман бр. 8

Простран четирикреветен апартман со две соби, се наоѓа на вториот спрат од вилата. Во првата просторија има два единечни кревети со нормални димензии. Во истата просторија се наоѓаат и елементите од кујната. Кујната е одлично опремена: има голем електричен шпорет со рерна, голем фрижидер со одделни три фиоки за замрзнување, садови за готвење и јадење, аспиратор, трепезариска маса и столчиња. Собата има прозорец со поглед на море , а од неа се излегува на тераса каде има пластична маса и столчиња. Терасата не е многу пространа, но го има најубавиот поглед на море, од вториот спрат на вилата го гледате целиот залив. Од првата соба се влегува во втората просторија која е одвоена со врата. Во тој простор е купатилото (со нормална големина) и спалната соба опремена со еден дупли кревет и мебел. Тука се наоѓа клима уредот и телевизорот. Од спалната соба се излегува на мала тераса. 

 

Напомени и услови:

Цените  во табелата се однесуваат за наем на цело студио или апартман за 10 или 7 ноќевања без вклучен превоз 

Во студијата и апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети   

Сместувањето е првиот ден после 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 09.00 часот по локално време

При сместувањето влегувате во чисти соби , но за време на престојот сами се грижите за одржувањето на хигиената. По завршувањето на вашето летување, должни сте да го оставите студиото или апартманотво пристојна (чиста) состојба.

Користењето на клима уредоте вклучено во цената.

Сопственикот на вилата има право да реагира и да ја ускрати оваа услугадоколку го оставате апаратот да работи во времето додека сте на плажа или надвор од апартманот.

Во случај на причинета штета за време на престојот, корисникот на апратманот ја надоместува штетата на сопственикотна вилата на лице место.

Организаторот на патувањето го зарджува правото по пат на LAST MINUTE понуда да ги објави и продаде останатите слободни капацитетеи во одредена вила по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои предходно го уплатиле својот аранжман немаат право на надомест на средства но има разлика во цена.

Плаќањето на аранжманите е исклучиво во денарска противвредност по курс  62 денари!

Организиран превоз Скопје-Кавадарци-Kаламитси

Цена на повратен билет – 35 евра; деца до 2 години бесплатно (без седиште); од 2-12 год.-25 евра