• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA IONION VIEW (24)

 

Вила Ionion View се наоѓа во Врахос на 90метри одалеченост од плажа, вилата нуди прекрасен поглед на Јонското море.

Располага со трокреветни студиа (еден дупли и еден единечен кревет) и Апартман со една спална (еден дупли кревет, еден единечен и една софа) , опремени сите со сопствен тоалет, кујна со прибор за готвење и јадење, тераса со поглед на море, клима со доплата на лице место од 5еур на ден.

 

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.03.2019

 

Кординати: 39.183983, 20.538913

 

                                                         ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

 

Термини

 

Ноќевања

1/3 студио за 3 лица

Апартман со 1 спална 1/4

Промо цени на кој не следува попуст

22.05-29.05.2019

7

49

69

Промо цена

29.05-05.06.2019

7

69

89

Промо цена

05.06-12.06.2019

7

89

109

 

12.06-19.06.2019

7

129

159

 

19.06-26.06.2019

7

199

249

 

26.06-03.07.2019

7

249

299

 

03.07-10.07.2019

7

279

339

 

10.07-17.07.2019

7

329

379

 

17.07-24.07.2019

7

339

399

 

24.07-31.07.2019

7

359

419

 

31.07-07.08.2019

7

359

419

 

07.08-14.08.2019

7

359

419

 

14.08-21.08.2019

7

359

419

 

21.08-28.08.2019

7

299

349

 

28.08-04.09.2019

7

229

259

 

04.09-11.09.2019

7

189

239

 

11.09-18.09.2019

7

119

139

 

18.09-25.09.2019

7

79

99

Промо цена

25.09-02.10.2019

7

69

79

Промо цена

 

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Врахос чини:

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Врахос

Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 50€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45€ по лице

Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 45€ по лице

Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 45€ по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Кичево за Врахос:

Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон) – 40€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола  – 45€

Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45€ по лице

Кичево (пред т.а.Меридијан) – Трансфер до Битола – 45€ по лице

Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – 45€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – 45€ по лице

Релациите кои се наведени како (трансвер) се реализираат со патнички возила или комбe

 

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 15 Евра од редовната цена од Битола и 10еур од Скопје

– Деца до 1,99 години бесплатно

-Возрасно лице над 63год – 10еур попуст

 

Време на поаѓање за Врахос:

01:00 h Скопје (Дрводекор)

01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)

12:45 h Штип (паркинг пред пошта)

02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново)03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)

04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп на перон)

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)

02.15 h Струга (Хотел Дрим) – Трансвер до Битола

02:45 h Кичево (пред т.а.Меридијан)

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* LOYALTY CARD попуст 7 % и не се комбинира со попустите за рана резервација или промо цените
* За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
* попустите не може да се комбинираат,
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

  

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.