• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

TIA HEIGHTS MAKADI BAY (22)

 

Од разнобојните планини и златните пустински дини, до кристално чистата сина вода на Црвеното Море, заливот Макади ќе го воодушеви и најпребирливиот турист.
Tia Heights е тука да го надополни вашето искуство во заливот Макади обезбедувајќи одлично сместување, приватна плажа од 560 метри, беспрекорна услуга и внимавајќи на деталите.
Хотелот се наоѓа во срцето на заливот Макади, и е одлична и позната дестинација во Египет на патот Хургада - Сафага, на само 25 километри од Меѓународниот аеродром Хургада. Од центарот на градот е на 35 минути возење со автомобил, а исто така со доплата достапен е и шатл- бус.

Елегантните  соби на Tia Hеights се пространи и се опремени со сателитски ТВ канали и клима. Сите соби имаат сопствена бања со туш кабина и фен.

Гостите можат да пливаат во затворениот базен, да вежбаат во фитнес салата или да посетат едно од четирите тениски игралишта на хотелот. Има секојдневна анимација, а исто така може да се организира и пустинско сафари со претходна резервација во туристичкото биро.

Tia Hеights Makadi Bay има 14 продавници за храна и пијалаци, нудејќи ориентална кујна и морски плодови. Во ресторанот Аладин се служат италијански специјалитети, додека пијалаци и коктели се служат во дискотеката и баровите.

 

Makadi Bay е одличен избор за сите кои се заинтересирани за спортови на вода, и е погоден како за парови, така и за фамилии.


Aladdin (главен ресторан): 
Појадок: 06:30 - 10:00 ч.
Ручек: 13:00 - 15:00 ч.
Вечера: 18:30 - 22:00 ч.

Caravan beach bar & restaurant (на плажа)
Доцен доручек: 10:30 - 12:30 ч.
Закуска: 13:00 - 15:00 ч.
Доцна закуска: 15:30 - 16:30 ч.


За другите A-la Carte ресторани потребно е да се направи резервација еден ден однапред на рецепција.

1 - Италијански ресторан
2 - Ресторан со морска храна
3 - Кинески ресторан
4 - Индискиот ресторан
5 - Либански ресторан
6 - Мексикански ресторан
N.B: Во случај на алергии од храна контактирајте го готвачот на ресторанот.

Време на пријавување 14:00 часот.
Време на одјавување 12:00 часот.
Престој во соба по 12:00 часот е можно во зависност од достапноста на хотелот, и ќе биде без доплата. Бе молиме информирајте се на рецепција за да ги добиете сите потребни детали. Секоја штета што се наоѓа во собата на гостинот ќе се наплати и мора да се реши пред поаѓање.
Внимание! Ве молиме вратете ги картичките од собата и картичките за крпи на рецепција до 12:00 часот. Во случај да ја изгубите крпата за плажа, ќе мора да платите 200 LE.

Програма за ден за анимација : Од 10:00- 13:30 и од 15:00- 17:00 ч. (спортски активности и детски клуб) 

Детски клуб - 10:00 до 13:00 / 15:00 до 17:00 ч.
Спорт: 
- Пинг понг 
- Мини голф
- Билјард
- Тениска опрема 

Анимирани вечерни програми: 
- Мини диско и детско кино: 19:30 -21: 30 часот (бар Докерс) во фоајето.
- Кино : 21:30 - 23: 00 ч. во Бар Dockers
- Диско : 23:00 - 02:00 ч. во Бар Dockers.
  
Активности:
- GYM 08:00 - 20:00 ч.
- Aqua Park: 10:00 - 12:00 и 13:00 -16: 00 ч.


Барови: Услуга на сите локални пијалоци
ДОЛФИН БАР (во фоајето) 24 ч.
КАРАВАН БАР (на плажа) 10:00 - 17:00 ч.
ДОКЕРС БАР (во фоајето) 18:00-  02:00 ч.

Бесплатен сладолед на плажа Каската БАР 14: 00 - 16: 00 
Соба мини бар : ве снабдува дневно со две мали шишиња минерална вода. 
Медицинска услуга: Хотелскиот лекар е на располагање 24 часа. 
Кодекс на облекување: Како учтивост кон другите гости на хотелот треба да се почитува соодветен кодекс на облекување.
Ве молиме користете сеф :  Се наоѓа во вашата соба или на рецепција (бесплатно). 
Не ги оставајте личните работи надвор од вашата соба / тераса / балкон!
Менаџментот на хотелот нема да биде одговорен за каква било загуба.
Си го заборавивте клучот за сеф : Во случај да го изгубите вашиот клуч од сефот, ќе ви биде наплатен износ од 1200 LE.

Напуштање на собата од страна на гостите : Ве молиме внимателно оставете ги хотелските крпи, перници и ќебиња во собата додека одите на екскурзии, со цел да се задржат во добра состојба за употреба.

ДРАГИ ГОСТИ, КОСТУМ ЗА ПЛИВАЊЕ Е НЕОПХОДЕН ПРИ УПОТРЕБА НА БАЗЕНТОТ ЗАРАДИ ЛИЧНИ И ХИГИЕНСКИ ПРИЧИНИ. За ваша удобност, дезинсекција од комарци се врши двапати во текот на денот, на изгрејсонце и зајдисонце. За повеќе информации, ве молиме контактирајте го тимот на рецепција (ве молиме да го повикате 30,31,32 или 33) за релации за гости (Ве молиме бирајте го број 35) за собна услуга (ве молиме да бирате број 2) за друга просторија "5" од бројот на соба


Со доплата:

Храна и пијалаци:
- Собна услуга (пијалок и закуски) 
- Свежи сокови и овошје 
- Сите увезени и Премиум Алкохолни пијалоци.

- Спорт:
- Водни спортови и нуркање
- Аптеки 
- Продавници

- Услуги за сауна и масажа 
- Услуги за перење 
- Фризерски салон 
- Конференциска сала 
- Телефон: За меѓународни повици се бира "9" плус кодот на државата, а потоа саканиот телефонски број. Телекомуникациската компанија наплатува за 1 минута по 30 секунди повикувајќи го посакуваниот број без оглед на тоа дали другата страна одговорила или не.

 Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано.
 Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). 
 Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

Пакет цена по лице за 6 ноќи All inclusive / 7 дена

Tia Makady Heights 4* 11.06.19 18.06.19 25.06.19 02.07.19 09.07.19 16.07.19 23.07.19 30.07.19 06.08.19 13.08.19 20.08.19 27.08.19
DBL Bay View Dune Garden Vi 399 399 399 399 399 399 399 415 423 423 411 399
1-во дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете до 6,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете од 7 до 13,99 309 309 309 309 309 309 309 317 321 321 315 309
DBL Bay View Lagoon Pool Vie 436 436 436 436 436 436 436 452 461 461 448 436
1-во дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
DBL Cascata Aqua Park Room 386 386 386 386 386 386 386 403 411 411 399 386
1-во дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете до 6,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете од 7 до 13,99 302 302 302 302 302 302 302 311 315 315 309 302
DBL Main Building PV/SV 423 423 423 423 423 423 423 440 448 448 436 423
1-во дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
DBL Promo Aqua Park Room 374 374 374 374 374 374 374 390 399 399 386 374
1-во дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете до 6,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете од 7 до 13,99 296 296 296 296 296 296 296 304 309 309 302 296
TRL Bay View Dune Garden Vi 380 380 380 380 380 380 380 397 405 405 392 380
1-во дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
TRL Bay View Lagoon Pool Vie 417 417 417 417 417 417 417 434 442 442 430 417
1-во дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
TRL Cascata Aqua Park Room 368 368 368 368 368 368 368 384 392 392 380 368
1-во дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
TRL Main Building PV/SV 405 405 405 405 405 405 405 421 430 430 417 405
TRL Promo Aqua Park Room 355 355 355 355 355 355 355 372 380 380 368 355
1-во дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
SGL Bay View Dune Garden Vi 510 510 510 510 510 510 510 527 535 535 523 510
1-во дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете до 6,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете од 7 до 13,99 364 364 364 364 364 364 364 373 377 377 371 364
SGL Bay View Lagoon Pool Vie 548 548 548 548 548 548 548 564 572 572 560 548
1-во дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете до 6,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете од 7 до 13,99 383 383 383 383 383 383 383 391 395 395 389 383
SGL Cascata Aqua Park Room 498 498 498 498 498 498 498 515 523 523 510 498
1-во дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете до 6,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете од 7 до 13,99 358 358 358 358 358 358 358 367 371 371 364 358
SGL Main Building PV/SV 535 535 535 535 535 535 535 552 560 560 548 535
1-во дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете до 6,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете од 7 до 13,99 377 377 377 377 377 377 377 385 389 389 383 377
SGL Promo Aqua Park Room 486 486 486 486 486 486 486 502 510 510 498 486
1-во дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете до 6,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете од 7 до 13,99 352 352 352 352 352 352 352 360 364 364 358 352

Цените се дадени по лице и истите вклучуваат:

6 ноќевања на улусга All inclusive

Авионски билет со чартер лет на релација Скопје - Хургада - Скопје (директен летдозволени 20 кг чекиран багаж по лице

Трансфер  аеродром - хотел - аеродромОрганизација на аранжманот

Цената не вклучува:

Аеродромски такси во висина од 80 еур по лице (25 еур за деца до 1.99 г)

Египетска влезна виза - за патници со маккедонски пасоши се добива на аеродром при пристигнување во Хургада.

Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Хургада и хотелска резервација.

Цената на визата е 25$ и истата се плаќа на лице место.

Пансионски услуги во хотелот после одјавување на собите 

Патничко осигурување

Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци.

Сите цени се изразени во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари.