• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA NATASHA 10 nokji (sopstven prevoz) (26)

 

Оддалеченост: 150 метри центарот на местото

Плажа: 150 метри од градската песочна плажа. 

Тип на соби: 1/2 и 1/3 студија, 1/3 и 1/4 апартмани

Тип на одмор: И релаксирачки и забавен одмор за сите возрасти


ПОПУСТ: -20% попуст за резервација и уплата 100% до 20.12.2018 г.

Цените се за НАЕМ на студиo / апартман за 10 нoќевања во €
Цени во € се плаќа во денари 1€ = 62 денари
                                                                                                                                                                                                                                     Легенда:
STD 2-студио со 2 легла,
STD 3-студио со 3 легла,
APP 3-Апартман со 3 легла,
APP 4 -Апартман со 4 легла
                                                                                                                                                                                                                                          Во цената Е вклучено:
* Сместување = 10 ноќевања,
* Безжичен интернет
* Клима: вклучена во цената.
* Услуги на претставник на организаторот на туристичката агенција.
                                                                                                                                                                                                                                       Во цената НЕ Е вклучено:
* Автобуски превпз,
* Индивидуални трошоци,
* Патничко осигурување,
                                                                                                                                                                                                                                        Забелешка:
Од 01.01.2018г во Грција се плаќа данокот за престој од 0,50€ /по соба / на ден.
Плаќањето се врши на лице место во вилата / претставникот на организаторот (агенцијата)
За користење студио со 2 кревети (SDT 2) како еднокреветно, попуст од цената -20%
Деца: дете до 12 год. може да користи заеднички кревет
Локација: 150 метри од песочната плажа и 150 метри од центарот на Ханиоти.
Координати : GPS 40 ° 00'00.79''N - 23 ° 34'34.49''E
                                                                                                                                                                                                                             Структура:
III кат - има лифт 1/2 студија (бр. 25,29,32,33,34) и 1/3 студија (број 30, 31) и апартман 1/3 (бр. 26) и 1 / 4 апартмани (27.28), од кои некои имаат поглед кон морето, некои страничен поглед на морето, и некои поглед кон ридот.
Информации:
Бесплатен јавен паркинг е на располагање (доколку има слободно место). Безжичениот интернет е достапен во фпајето на вилата. Цената на аранжманпт зависи од квалитетот и локацијата на објектот. Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица. Патниците студиото/апартманот го превземаат по 14:00 часот, последниот ден напуштање на студиото/апартманот е до 09:00 часот наутро. Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот. Постелнина и крпи се менуваат еднаш за време на престојот (на половина од престојот). Тоалетни и хигиенските производи самите гости си ги обезбедуваат

 

Политика и услови

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, (во рок од 24 часа) и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.
Услови за "early booking": 
За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. 
Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

На промо цените не следува попуст, и истите треба да бидат уплатени целосно во рок од 14 дена од денот на резервација.

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенција).