• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA EVANTIA (5)

 

Вила ЕВАНТИЈА на 80 – 90 м. од плажа, на ниско приземје со 1/3+1 апартмани (спална соба со 1 дупли + 1 поединечен + дневна со кревет за спуштање за 1 возрасен или 2 деца), со добро опремена кујна, со твц,тв, wi - fi, клима...

 

Климата е вклучена во ценатa. Агенцијата организатор не може да ја гарантира брзината ниту достапноста на интернетот во објектите каде што е наведен интернетот како бесплатна услуга.

 

ПЕРИОД

НOЌ 

АПП

1/3+1

02.06-10.06

8

100

10.06-18.06

8

180

18.06-26.06

8

260

26.06-04.07

8

320

04.07-12.07

8

360

12.07-20.07

8

390

20.07-28.07

8

400

28.07-05.08

8

400

05.08-13.08

8

400

13.08-21.08

8

400

21.08-29.08

8

390

29.08-06.09

8

280

06.09-14.09

8

210

14.09-22.09

8

150

22.09-30.09

8

80

 

Цените се изразени во евра за наем на студија или апартмани за 8 ноќевања.            

Доплата за туристичка такса 0.5 еур по соба по ден (се плаќа во агенција).

Автобуски превоз: Од Прилеп 05:00 Враќање: Полихроно 13:30 ч. по локално време.

Цена: 1800 ден. (29 €), за деца до 14 год 1000 ден. (16,5 €) повратен билет.

Напомена: Доплата за туристичка такса 0,5 € - 1 € по соба на ден (во агенција).

Задолжително патничко здравствено осигурување - без франшиза до 65 год., од 65 до 70 год. - 400 ден, деца до 14 год. - 150 ден. 

 За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите гости.

Собите се напуштаат во 9 ч а сместувањето во 13 ч по локално време.