• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA AGELIKI 9 nojki(40)

 

Локација:  се наоѓа на само 30м. од плажа, во непосредна близина на центарот.

Сместување:  трикреветни студиа, четирикреветни  и петкреветни апартмани.

Опрема: АПП - дневна соба со два стандардни кревети, комплетно опремена кујна, одделна спална соба,со два или три единечни кревети, бања, ТВ и две терасиСтудио – три единечни кревета, опремена кујна, ТВ, бања и две тераси. . Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност). 

Клима уред: Доплата на лице место 3€ од ден.

 

15% за рана уплата до 31.12.2018


             ПРВИТЕ ДВЕ СМЕНИ СЕ СО ПРЕСМЕТАН ПОПУСТ  И  НЕ СЕ ОДБИВА ЗА СОПСТВЕН ПРЕВОЗ! 

 

ВОНСЕЗОНСКИ ЦЕНИ

СЕЗОНСКИ ЦЕНИ 

 

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ (7*) , вклучуваат наем на студио или АПП и превоз по лице.

Сместувањето за трето и четврто лице во 1/3студио, 1/4 и 1/5 АПП е БЕСПЛАТНО,  плаќаат  само превоз.

Доколку се користи сопствен превоз  (7*), цените се намалуваат за 15€ по лице.

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ИЛИ АПАРТМАН ( 9 ) превозот се доплаќа.

ПРЕВОЗОТ ЧИНИ:  35 € за возрасни , 25 € за деца од 2 до 12 години,  Деца до 2 години бесплатно

Тргнување од Скопје: 07:00ч. На автобуската станица пред старо матично на Илинденска.

Превозот Ве остава до  најблиската локација на вилата,  каде може да застане и да се паркира 

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 

НАПОМЕНА:

-          Во студиата и апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимумедно дете до 5,99 години;

-          Сместувањето во студиата и апартманите е во 14:00 (по локално време);

-          Напуштање на студиата и апартманите е во 09:00 (по локално време);

-          Секоја направена штета се плаќа на лице место;

-          За хигиената во студиата и апартманите во текот на целиот престој се грижат гостите;

-          За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;

-          Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;

-          Задолжително патничко осигурување.

-          Цените се изразени во EUR во денарска противвредност  1€ = 62,оо ден.