• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA ATANASI (24)

 

Вила Атанаси се наоѓа во Амудиа, веднаш до вила Вагиа, на 50метри одалеченост од плажа. Вилата располага со две трокреветни студиа кој се наоѓаат на приземје со балкон кој гледа према градина, и еден дуплекс апартман кој се наоѓа на први спрат, со една тераса која гледа странично према море. Сите соби имаат мини кујна со прибор за готвење и јадење, сопстев тоалет, тв, клима (со доплата од 5еур на ден на лице место)

Gps coodrinates: GPS:39.242180, 20.480588

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61.8МКД

-10% ПОПУСТ ДО 30.03.2019, ЗА РЕЗЕРВАЦИИ СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА


На Промо цените не следува попуст, и попуст за последователни термини, првите четири и последните три термина се ПРОМО цени.

 

ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

 

Термини

Ноќевања

1/3 студио  за 3 лица

2/4   апартман  за 4 лица

Промо цени на кој не следува попуст

22.05-29.05.2019

7

49

69

Промо цена

29.05-05.06.2019

7

69

89

Промо цена

05.06-12.06.2019

7

89

109

Промо цена

12.06-19.06.2019

7

129

159

Промо цена

19.06-26.06.2019

7

199

249

 

26.06-03.07.2019

7

249

299

 

03.07-10.07.2019

7

279

339

 

10.07-17.07.2019

7

329

379

 

17.07-24.07.2019

7

339

399

 

24.07-31.07.2019

7

359

419

 

31.07-07.08.2019

7

359

419

 

07.08-14.08.2019

7

359

419

 

14.08-21.08.2019

7

359

419

 

21.08-28.08.2019

7

299

349

 

28.08-04.09.2019

7

229

259

 

04.09-11.09.2019

7

189

239

 

11.09-18.09.2019

7

119

139

Промо цена

18.09-25.09.2019

7

79

99

Промо цена

25.09-02.10.2019

7

69

79

Промо цена

 

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Амудиа чини:

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Амудиа:

Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -50€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -45€ по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Кичево за Амудиа:

Битола -Автобуска станица Транскоп – на перон-40€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -45€

Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -45€ по лице

Кичево (пред т.а.Меридијан) -Трансфер до Битола -45€ по лице

Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -45€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола -45€ по лице

 

Релациите кои се наведени како (трансвер) се реализираат со патнички возила или комбe

 

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 15 Евра од редовната цена од Битола и 10еур од Скопје

– Деца до 1,99 години бесплатно

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* LOYALTY CARD попуст 7 %, и не се комбинира со попустот за рана уплата и промо цените
*За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
*Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
*Важат Општите услови на СКТМ и ТА “Меридијан“

 

Време на поаѓање за Амудиа:

01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола

01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола

12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола

02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола

03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп-на перон)

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)

02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансвер до Битола

02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

 

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.