• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA DIMAS (24)

 

Вила Димас се наоѓа во Парга, на 700м одалеченост од плажата Валтос и на 1,5км од центарот на Парга.

Вилата располага со интернет, убаво уреден двор, паркинг и летниковец.

Собите располагаат со сопствен тоалет, мини кујна, фиржидер, ТВ, тераса со гарнитура за седење и клима (со доплата од 5еур на лице место).

 

Опис на соби:

бр.1 на приземје – двокреветна соба со 2 единечни кревети

бр.2 на приземје – трокеревтна соба – еден брачен кревет и еден единечен

бр.5 на 1ви спрат – двокреветна соба – еден брачен кревет

бр.6 на 1во спрат – 2+1 соба со 2 единелни кревети + софа на спушање

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 15.05.2019ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА
Термини Ноќевања 1/2 студио за 2 лица 1/3 студио за 3 лица Промо цени на кој не следува попуст
22.05-29.05.2019 7 49 69 Промо цена
29.05-05.06.2019 7 69 89 Промо цена
05.06-12.06.2019 7 89 109
12.06-19.06.2019 7 129 159
19.06-26.06.2019 7 199 229
26.06-03.07.2019 7 249 279
03.07-10.07.2019 7 279 309
10.07-17.07.2019 7 329 359
17.07-24.07.2019 7 339 369
24.07-31.07.2019 7 359 389
31.07-07.08.2019 7 359 389
07.08-14.08.2019 7 359 389
14.08-21.08.2019 7 359 389
21.08-28.08.2019 7 299 329
28.08-04.09.2019 7 229 259
04.09-11.09.2019 7 189 219
11.09-18.09.2019 7 119 139
18.09-25.09.2019 7 79 99 Промо цена
25.09-02.10.2019 7 69 79 Промо цена

 

-Доплата за туристичка такса на лице место 0,5еур по соба ден.


Во цената не е вклучен превоз.  Повратен превоз до Парга чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Парга
Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 50€ по лице
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Парга:
Битола ((Главна автобуска станица) – 40€ по лице
Прилеп (бензинска пумпа Лукоил ) – Трансфер до Битола  – 45€ по лице
Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45€ по лице
Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -45€ по лице
Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -45€ по лицe

– Деца до 1,99 години бесплатно

 

Време на поаѓање кон Грција:

01:00 h Скопје (Дрводекор)
01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
12:45 h Штип (паркинг пред пошта)
02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново)
03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лукоил)
04:00 h Битола (Главна автобуска станица)
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
02.15 h Струга (Хотел Дрим) – Трансвер до Битола
02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

 

Време на заминување од Грција:

Бус Парга-Врахос
Врахос 13.00 часот /Амудиа 13.15 часот / Парга 13.45 часот

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* За уплата на два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин (овој попуст не е важечки за промо термините)
* попустите не може да се комбинираат,
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
* Важат Општите услови на СКТМ и ТА “Меридијан“.

GPS:39°17’17.6″N 20°23’00.2″E