• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

ORLOVETS 5*

 

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА !!!
-20 % за уплати до 30.09.2019

* Цените се со вкалкулиран попуст

 

РЕДОВНИ ЦЕНИ ЗА ЗИМА 2019-2020
Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.   
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Во цената е вклучено:
Kористење на базен, сауна, фитнес,  паркинг,  транспорт до ски гондолата.

Во цената не е вклучено: 
Туристичка такса за престој  1€ на ден возрасен и 0,5€ деца ( 2-12 г.)
Доплата за Новогодишна вечера (задолжителна) 55€ / 35€ дете ( 2-12 г.)
Доплата за Божиќна вечера (не е задолжителна) 25€ /15€  дете (2-12 г)

ПРОМОЦИИ И АКЦИИ:
1)  -20 % за уплати до 30.09.2019, -15 % за уплати до 30.10.2019, -10% за уплати до 01.12.2019
 
Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.