• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA AGAPI (19)

                                                                                                         

Вила Агапи се наоѓа не далеку од центарот на Полихроно и тоа на само 200 метри од прекрасната песочната плажа на Полихроно. Во својот состав вилата располага со 4 студија и 1 апартман. Заедничко на сите соби е тоа што нудат сопствена комплетно опремена кујна, купатило, ТВ, клима уред (се плаќа 3 евра од ден), тераса со гарнитура и завидна комоција. Самото место дење ви нуди уживање во бујната медитеранска вегетација со плитка, песочна плажа и кристално чисто море со тиркизна боја, а навечер богат избор на места за забава – таверни, кафичи и креативни продавници.
Детален опис на собите:
Двокреветни студија со 2 единечни кревети и една софа во склоп на кујната
Трокреветни студија со 3 единечни кревети и една софа во склоп на кујната
Едноспален апартман со затворена спална со дупли кревет, дневен престој во склоп со кујната со 2 софи и еден единечен кревет.

 

Пакет цени
цени по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз

Термин 

   26.05    

   02.06    

   09.06    

   16.06    

   23.06    

   30.06    

   07.07    

   14.07    

   21.07    

Студио (мин. 2 лица) 

69 € 

89 € 

109 € 

124 € 

139 € 

154 € 

159 € 

179 € 

184 € 

Студио (4 лица)

47 € 

59 € 

74 € 

82 € 

89 € 

97 € 

99 € 

112 € 

114  € 

Апартман 1 спална (мин. 4 лица)

49 € 

67 € 

82 € 

89 € 

97 € 

107 € 

109 € 

124 € 

129 € 

Термин

   28.07   

   04.08   

   11.08   

   18.08   

   25.08   

   01.09   

   08.09   

   15.09   

Студио (мин. 2 лица)

184 € 

184 € 

174 € 

159 € 

129 € 

99 € 

89 € 

69 € 

Студио (4 лица)

114 € 

114 € 

109 € 

102 € 

84 € 

64 € 

59 € 

47 € 

Апартман 1 спална (мин. 4 лица)

129 € 

129 € 

122 € 

112 € 

92 € 

72 € 

67 € 

49 € 


Во цената е вклучено:

- 7 ноќевања во студио по лице (мин. 2 лица во студио / мин. 4 лица во апартман)
- повратен превоз

Во цената не е вклучено:
- патничко осигурување
- туристичка такса 0,5 € по соба од ден 

Попусти:
- деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 6 години: само превоз 25 €
- деца од 6 до 14 години: 70% попуст (мин. 35 €)
- трето лице во двокреветна соба и петто/шесто лице во апартман (1спална) /апартман (2 спални): 50% попуст (мин. 35 €)
- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

- деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 12 години: 25 € 
- возрасни: 35 € 

Само превоз (повратно):
- деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 12 години: 25 € 
- возрасни: 35 € 

Автобуски превоз - време и место на поаѓање: 
05:30 Кочани - автобуска станица 
06:00 Скопје - пред агенцијата 
06:00 Штип - пред новата пошта 
06:45 Велес - бензиска станица на автопатот Е75 - мотел Македонија 
07:00 Струмица - пред агенцијата 
07:15 Неготино - бензиска станица на автопатот Е75 
07:30 Валандово - бензиска станица на излез од градот кон Гевгелија 
08:00 Граничен премин Богородица - бензиска станица пред преминот 

 

Наем на студио
 цени за цела соба за 7 ноќевања без превоз

Термини

   26.05   

   02.06   

   09.06   

   16.06   

   23.06   

   30.06   

   07.07   

   14.07   

   21.07   

1/2 Студио

108 €

138 €

178 €

208 €

238 €

268 €

278 €

308 €

318 €

1/3 Студио

118 €

148 €

198 €

228 €

258 €

288 €

298 €

328 €

338 €

1/4 Студио

128 €

158 €

218 €

248 €

278 €

308 €

318 €

348 €

358 €

Апартман 1 спална

138 €

188 €

248 €

278 €

308 €

348 €

358 €

398 €

418 €

Термини

   28.07   

   04.08   

   11.08   

   18.08   

   25.08   

   01.09   

   08.09   

   15.09   

1/2 Студио

318 €

318 €

298 €

268 €

218 €

158 €

138 €

108 €

1/3 Студио

338 €

338 €

318 €

288 €

238 €

168 €

148 €

118 €

1/4 Студио

358 €

358 €

338 €

308 €

258 €

178  €

158 €

128 €

Апартман 1 спална

418 €

418 €

388 €

348 €

288 €

208 €

188 €

138 €

Во цената е вклучено:

- наем на студио/апартман за 7 ноќи
- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

Напомени:

- уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)