• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

Albatros Citadel ***** (22)

(3)

Albatros Citadel Resort со својата исклучителна архитектура е совршен избор за опуштање на прекрасните брегови на Црвеното Море. Ова посебно место во Сал Хашиш е познато по пријатната клима во текот на целата година, што го прави идеална дестинација за спортови на вода и други активности. Овој 5* ресорт нуди уникатен одмор со приватна плажа која е долга 1.6 км, 3 вештачки морски лагуни во хотелот, т.е. ќе ви подари незаборавни спомени.

Albatros Citadel Resort нуди соби со панорамски поглед на Црвеното Море. Хотелот располага со 6 приватни топли бањи и софистициран фитнес центар. Хотелот е изграден со природни корални камења.

Секоја пространа и луксузна гостинска соба има спектакуларен поглед на морето, телевизор со рамен екран и минибар.Бесплатен жичен интернет е достапен во сите соби.


Центарот на градот Хургада е на 20 километри, како што е и Меѓународниот аеродром Хургада. 

- Бесплатен паркинг 
- Wi- Fi - бесплатно во јавни области на хотелот. 

 

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано.
Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно).
Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

 

WEB страна на хотел

Пакет цена по лице за 6 ноќи All inclusive / 7 дена

Albatros Citadel Sahl Hasheesh 5* 11.06.19 18.06.19 25.06.19 02.07.19 09.07.19 16.07.19 23.07.19 30.07.19 06.08.19 13.08.19 20.08.19 27.08.19
Dbl Deluxe Sea View 796 796 796 796 796 796 796 837 858 858 858 848
1-во дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете до 6,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете од 7 до 13,99 507 507 507 507 507 507 507 528 538 538 538 533
DBL Family 2 Bedrooms 895 895 895 895 895 895 895 957 989 989 989 973
1-во дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
DBL Standard Sea View 672 672 672 672 672 672 672 713 734 734 734 724
1-во дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
Sgl Deluxe Sea View 1082 1082 1082 1082 1082 1082 1082 1144 1175 1175 1175 1159
1-во дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете до 6,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете од 7 до 13,99 650 650 650 650 650 650 650 681 697 697 697 689
SGL Standard Sea View 895 895 895 895 895 895 895 957 989 989 989 973
1-во дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете до 6,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете од 7 до 13,99 557 557 557 557 557 557 557 588 604 604 604 596
TRL Deluxe Sea View 784 784 784 784 784 784 784 825 846 846 846 835
1-во дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
TRL Family 2 Bedrooms 883 883 883 883 883 883 883 945 976 976 976 961
1-во дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
TRL Standard Sea View 659 659 659 659 659 659 659 701 722 722 722 711

Цените се дадени по лице и истите вклучуваат:

6 ноќевања на улусга All inclusive

Авионски билет со чартер лет на релација Скопје - Хургада - Скопје (директен летдозволени 20 кг чекиран багаж по лице

Трансфер  аеродром - хотел - аеродром

Организација на аранжманот

 

Цената не вклучува:

Аеродромски такси во висина од 80 еур по лице (25 еур за деца до 1.99 г)

Египетска влезна виза - за патници со маккедонски пасоши се добива на аеродром при пристигнување во Хургада.

Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Хургада и хотелска резервација. Цената на визата е 25$ и истата се плаќа на лице место.

Пансионски услуги во хотелот после одјавување на собите

Патничко осигурување

Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци.

Сите цени се изразени во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари.