• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA ARMIRIKI (24)

 

Вила Армирики се наоѓа во Врасна на 100метри оддалеченост од плажа. Во нејзина близина има пекара, продавница,LIDL  маркет на 200метри, таверни, бич барови итн.

Вилата располага со паркинг, големо дворно место со оградена детска секција со лулашки, лизгалки, играчки за најмалите, место за дружење на возрасните со скара кое е на располагање на сите гости, тревник и прекрасно зеленило. Сите студија се наоѓаат во левото крило на вилата, и можат да бидат на приземје (кои се без клима) и на прв или втор спрат (кои се со клима со доплата)

Двокреветните студија располагаат со две легла, трокреветните со едно дупло легло со помали мерки од стандардните и едно единечно регуларно легло, и едно петтокреветно студио со две дупли легла и едно еднинечно. Мини кујна со прибор за готвење и јадење, фрижидер, ТВ,wi-fi,клима (доколку студиото е на спрат) тераса или балкон. Вилата располага со сопствен паркинг.

Официјална страна на вила Armiriki www.armiriki.gr за повеќе слики

 

Капацитет по студио:

Студио за 2 лица + 1 дете (двокреветна соба – и не располага со екстра легло за детето)

Студио за 3 лица + 1 дете (две помали дупли легла, или еден дупли и еден единечен кревет)

Студио за 4 лица + 1 дете ( 2 дупли легла + 1 единечно легло)

Дуплите леглата во Вила Армирики се со помала ширина од стандардните легла.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД


На промо цените не следува попуст за два последователни термини и попуст за рана резервација


-20% FIRST MINUTE ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 19.12.2018

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.01.2019

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 28.02.2019

-7% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 01.05.2019

 

Период

Ноќ.

студио за 2 лица +1 дете

студио за 3 лица + 1 дете

студио за 4 лица + 1 дете

Промо цени на кој не следува попуст

24.05-31.05.2019

7

89

99

109

Промо цени

31.05-07.06.2019

7

139

159

189

Промо цени

07.06-14.06.2019

7

189

209

259

 

14.06-21.06.2019

7

209

259

299

 

21.06-28.06.2019

7

259

279

339

 

28.06-05.07.2019

7

269

299

359

 

05.07-12.07.2019

7

289

339

369

 

12.07-19.07.2019

7

299

349

379

 

19.07-26.07.2019

7

309

359

389

 

26.07-02.08.2019

7

309

359

399

 

02.08-09.08.2019

7

309

359

399

 

09.08-16.08.2019

7

309

359

399

 

16.08-23.08.2019

7

279

299

319

 

23.08-30.08.2019

7

249

259

269

 

30.08-06.09.2019

7

199

209

229

 

06.09-13.09.2019

7

139

149

179

 

13.09-20.09.2019

7

119

129

149

Промо цени

20.09-27.09.2019

7

69

79

89

промо цени

Gps координати: 40°41’25″N   23°41’36″E

 

Доплати:

-Користење на клима уредот се доплаќа 3 евра на ден


Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Врасна чини:

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Врасна 

Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 40€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице

Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице

Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице

Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

Охрид ( Бензиска станица Лук Оил) -40 € по лице

Битола (спортска сала) – 35€ по лице – трансфер до Неготино

Прилеп – (бензинска пумпа Лук оил на излез од градот ) 35€ по лице – трансфер до Неготино

Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол , Дреново ) – 35€ по лице – трансфер до Неготино

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена

– Деца до 1,99 години бесплатно

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* LOYALTY CARD попуст 7 %, и не се комбинира со попустот за рана резервација и промо цените
* За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
* попустите не може да се комбинираат,
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
* Важат Општите услови на СКТМ и ТА “Меридијан“.

 

Време на поаѓање превоз од Скопје за Врасна (секој петок)

02:40 h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес

04:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) -Трансфер до Удовo

03:00 h Скопје (Дрводекор)

03:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)

04:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)

04:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)

05:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

 

Време на поаѓање превоз од Кичево за Врасна (секој петок) :

02:00 h Битола ( спортска сала  ) – Трансфер до Неготино

01:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола

00:15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола

00:45 h Кичево (пред т.а.Меридијан ) -Трансфер до Битола

00:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола

01:15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола