• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

НИКИТИ PARADISE STUDIOS - KOVIOU HV (47)

                                                                                    
                                                                                       
Paradise studios (дел од хотелот Koviou Holiday Village) се наоѓа на само 250 м. од една од најубавите плажи на Ситониа, Koviou. Располага со 1/2 и 1/3 соби и студиа како и со 1/4 апартмани на приземје, прв и втор спрат со поглед на прекрасната градина во дворот, а дел имаат и страничен поглед кон морето и истите имаат комплетно опремени кујни, сопствени тоалети, ТВ, клима уред (вклучена во цена) како и WiFi интернет. Пространиот двор од 5000м2 кој е богат со зеленило и хортикултурно уредување ќе го направат престојот на гостите пријатен и релаксирачки. На гостите во Paradise studios на располагање се сите содржини од хотелот Koviou Holiday Village како: користење на базенот, бесплатни лежалки и чадори на базен, бар на базен, отворено кино, вечерни забави, анимација на деца, како и WiFi интернет во сите простории на хотелот.
                                                                                               

Период 

ПП

По лице во 1/3 студио

26.05-02.06.19

7

179

02.06-09.06.19

7

209

09.06-16.06.19

7

229

16.06-23.06.19

7

269

23.06-30.06.19

7

279

30.06-07.07.19

7

309

07.07-14.07.19

7

329

14.07-21.07.19

7

359

21.07-28.07.19

7

359

28.07-04.08.19

7

359

04.08-11.08.19

7

359

11.08-18.08.19

7

359

18.08-25.08.19

7

329

25.08-01.09.19

7

299

01.09-08.09.19

7

259

08.09-15.09.19

7

219

15.09-22.09.19

7

199

22.09-29.09.19

7

169

Цени за термини по типови простории и услуги
Термини1/3 СТД Бр. ноќевања
22/09/2019 - 29/09/2019
169.00€  7
Услови под кои важи аранжманот

ПП - Полупансион ( во ресторанот на хотел Koviou Holiday Village).

-  Појадок 08:00-10:00ч. на база шведска маса. 

Вечера 19:00-21:00ч.  на база шведска маса.


НАПОМЕНА:   

-      Цените  се дадени по лице и се однесуваат за услуга Полупансион за број на ноќевања дадени во табелата

-      Прво и второ дете од 0 до 11,99 г. со двајца возрасни на редовно легло - БЕСПЛАТНО

-      Трет и четврт возрасен над 12 години, плаќаат по 50% од цената во табелата

-      Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот

-      Бесплатно користење на Wi-Fi интернет во склоп на хотелот

-      Сместување во собите е после 14 часот по локално време, а напуштање на собите е до 10 часот по локално време

-      За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме попуст од 10% на вториот аранжман (не се комбинира)

-      Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.

-      Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:

возрасни: 35 €.деца од 2 до 12 години: 25 €.деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште).

Туристичка такса од 1,5€ на ден посместувачка единица се плаќа на лице место по пристигнување (check in) во објектот. Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудатa.