• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA ELIZABET (2)

                                                                                           
Оддалечена 5 мин.од море и 2мин. од центарот на Врасна. Располага со четворокреветни дуплекси со 2 спални соби (со по два единечни кревети) меѓу кои има кујна комплетно опремена ,тоалет, ТВ и клима (дополнително се наплаќа).
                                                                                          
                                                                                                                 
Цените се дадени по лице за 7 и 9 ноќевања со вклучен автобуски превоз.
За пакет аранжман од 9 ноќи со сопствен превоз се одбива 15€ од вкупната цена по лице.
Трето и четврто лице во АПП: бесплатно сместување, плаќаат само превоз.
Цена за превоз за дете од 2 год. до 11.99 год. : 25€ / 1.545мкд
Цена за превоз за возрасен: 35€ / 2.163мкд
Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 часот по локално време, а се напуштаат во 09:00 часот по локално време последниот ден!
Поаѓање од Скопје од Автобуска Станица во 06:00 часот.
Враќање последниот ден во попладневните часови!
Доплата за клима на лице место.
Доплата за туристичка такса - 0.5€ по соба на ден.
Плаќање на рецепција.
                                          
НАПОМЕНА
За резервација задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување.
За резервации направени на EARLY BOOKING, целосна уплата до наведениот датум
Задолжително здравствено и патничко осигурување 240 мкд (за лица до 65 години) за пакет аранжман од 7 ноќевања, и 310 мкд (за лица до 65 години) за пакет од 9 ноќевања.
Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата.
Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
За хигиената во собите за време на престојот се грижат самите гости, сите настанати штети за време на престојот се на товар на патниците!
Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот
За ова патување потребен е валиден биометриски пасош (минимум важност 90 дена од денот на враќање во државата) и бел лист (виза не е потребна); не се потребни посебни вакцини.
Цените се дадени по лице во евра, плаќањето е во денари (1 еур = 61.8 мкд.)
т.а. „Меридијан“ не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.
Секој нов данок (за престој или слично) кој може да стапи на сила од јануари 2018 година ќе се плаќа по пристигнување во хотелот или апартманот директно од клиентот
Патниците се должни да се јават во агенцијата неколку дена пред поаѓање да се информираат за времето на поаѓање
Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.

Во смените означени со (*) - ДОПОЛНИТЕЛЕН ПОПУСТ НЕ ВАЖИ
Состанок на групата 30 мин пред поаѓање на Главна Автобуска Станица Скопје (на перон 1 или 2)Поаѓање за наведената дестинација преку Граничен Премин Богородица
Пристигнување и сместување во одбраните капацитети
Денови на престој (7 или 9)Последниот ден собите се напуштаат во договорено време (наведено во куќен ред)
Попладневните часови поаѓање за Македонија
Пристигнување во вечерните часови на Главна Автобуска Станица Скопје
ОПШТИ УСЛОВИПРОГРАМА ЗА ПАТУВАЊЕ