• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA NIKOS (18)

(15)

На само 400 км.оддалеченост по копнен пат и 2,5 часа со траект се стигнува до прекрасниот кристално чист остров Скиjатос.

Припаѓа во групата на Северни Споради, изобилува со борова шума, пространи плажи со ситен песок и кристално чисто море. Заедно со островите  Хвар, Елба и Корзика припаѓа во групата на најзелените и најшумовитите острови во Европа. Островот – Скиjатос е со површина од околу 50 км2 има преку 50 плажи со извонредна забава за млади. Плажите Кукунариес, Агиа Параскеви, Трулос, Мегали Амос,Дијамант Бич, Лаларија и многу други оставаат простор за повторно навраќање и убави спомени.

Градот Скиjатос со својот модерен стил и многубројните ресторани, бутици со брендирана гардероба, кафетерии и дискотеки испреплетено со многубројни туристи од цела Европа, ќе ве опушти и направи задоволни и чекор понапред од сите.

Вила “НИКОС“ лоцирана во Кукунариес на оддалеченост  5 минути од најпознатите плажи “Кукунариес““Банана биџ“ ,Агиа Елена,Крисиамос се плажи кои се вбројуваат во 5-те најубави Европски плажи.Пешачењето до плажите е во убава шумска атмосфера.Вилата располага со 1/2, 1/3 ,1/4 студија и  1/6 дуплекси сите климатизирани, тв, ви-фи, балкони и простран двор, сместени во борова шума.

 

-15% попуст за уплата до 15.12.2018

 

Софита 1
1/3 + 1/3 – 6 лица
Се наоѓа на 2 кат.
Апартманот е на два ката. На првиот кат има кујна со шанк, музички инструмент, камин, три поединечни кревети, тоалет и ТВ. На вториот кат има еден дупол и еден поединечен кревет и клима 
Софита 2
1/2 + 1/4 – 6 лица
Се наоѓа на 2 кат.
Апартманот е на два ката. На првиот кат има 2 поединечни кревети, кујна тераса, тоалет и ТВ. Од овде се излегува на тераса. На вториот кат има 2 дупли кревети и клима.
СТУДИО 1
1/3 – 3 лица
Студиото се наоѓа на приземје и има сопствен двор со маса и столици. Има една просторија со еден дупол и еден поединечен кревет, кујна, фрижидер, решо, ТВ и клима. Располага со сопствено купатило и WC.
СТУДИО 2
1/3 – 3 лица
Студиото се наоѓа на приземје и има сопствен двор со маса и столици. Има една просторија во која има еден дупол и еден поединечен кревет, кујна, ТВ и клима. Располага со сопствено купатило и WC.
СТУДИО 3

1/3 – 3 лица
Студиото се наоѓа на приземје и има сопствен двор со маса и столици. Има една просторија во која еден дупол и еден поединечен кревет, кујна, ТВ и клима. Располага со сопствено купатило и WC.

СТУДИО 4
1/2 – 2 лица
Студиото се наоѓа на први кат. Составено е од една просторија во која има еден дупол кревет и во истата просторија е кујната со кујнски инвентар,тв и клима од оваа просторија се излегува на тераса. Располага со сопствено купатило и WC
СТУДИО 5
1/2 – 2 лица
Студиото се наоѓа на први кат.
Составено е од една просторија во која има еден дупол кревет и во истата просторија е кујната со кујнски инвентар,тв и клима од оваа просторија се излегува на тераса. Располага со сопствено купатило и WC.
СТУДИО 6
1/2 – 2 лица
Студиото се наоѓа на први кат.
Има една соба во која има 2 поединечни кревета, кујна и мини шпорет. Од собата се излегува на тераса. Располага со сопствено купатило и WC.
СТУДИО 7
1/2 – 2 лица
Студиото се наоѓа на први кат.
Има една соба во која има еден дупол кревет, кујна, мини шпорет, ТВ и клима. Од собата се излегува на тераса. Располага со сопствено купатило и WC.
СТУДИО 8
1/2 – 2 лица
Студиото се наоѓа на први кат.
Има една соба во која има два поединечни кревети, кујна, ТВ и клима. Од собата се излегува на тераса со маса и столици. Располага со сопствено купатило и WC.
СТУДИО 9
1/4 – 4 лица
Составен е од една просторија во која има 4 поединечни кревети во истата просторија има кујна со кујнски инвентар,ТВ и клима. Од оваа соба се излегува на тераса. Располага со сопствено купатило и WC.
VITA
1/2 – 2 лица
Студиото се наоѓа на приземје и има сопствен двор со маса и столици. Има една соба во која има 2 поединечни кревета, кујна, фрижидер, решо, ТВ и клима. Располага со сопствено купатило и WC.
                                                                                                                                                                                                                                  НАПОМЕНИ:
Цените се однесуваат на пакет аранжман по лице (9) ноќевања со вклучен: автобуски превоз, брод, трансфер пристаниште-вила-пристаниште, клима уред за минимум 2 лица;
трето,четврто ,петто или шесто лице плаќаат според табелата;1 и 2  (прво и второ) дете до 12 години  плаќаат според табелата;
дете до 02 години бесплатно (без седиште);
Термините објавени во табелата се однесуваат на ден на поаѓање, влез во објектите е следниот ден;
Поаѓање од Штип пред Нова пошта во 23:00 часот;
Поаѓање од Скопје на паркингот спроти Холидеј Инн во 23:00 часот
Цените се изразени во ЕУР, плаќањето е исклучиво во денарска противвредност по курс 62ден.
Само автобуски превоз Скопје –Волос-Скопје 110 еур за возрасни,
65 еур за деца до 12 год.- повратна автобуска и бродска карта;
Само автобуски превоз  80 еур за возрасни, 45 еур за деца до 12 год. – еден правец и бродска карта;
За користење на аранжман со сопствен превоз се одбива 45 еур за возрасни, 25 еур за деца
Напомена: 
Oбезбедено е трансфер од пристаниште-вила-пристаниште на денот на пристигнување и заминување
Во случај на промена на часот на поаѓање/враќање од страна на  бродската компанија,  агенцијата го задржува правото за промена на часот на поаѓање/враќање во согласност со промените на бродската компанија.