• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

LE PACHA HOTEL *** (22)

(3)

Хотелот  "Le Pacha " се наоѓа директно на брегот на Црвеното море и нуди спектакуларен поглед на заливот Хургада и на центарот на градот. Хотелот има приватна бела песочна плажа опкружена со идилични градини .

Се наоѓа на 10-тина минути возење до Меѓународниот аеродром во Хургада и околу 10 минути пешачење од центарот на градот.

Ресортот располага со 258 делукс соби сместени во 11 згради на површина од 11.000 метри квадратни. Сите соби се опремени со сателитска телевизија, клима уред, мини бар, бања со туш кабина, тоалет, фен за коса, сеф (бесплатен)  како и 24 часовна собна услуга.

За забава и рекреација хотелот нуди одбојка на плажа, ватерполо, часови по аеробик на вода и секако "мини клуб" со најразлични анимации и за најмалите.

Хотелот има надворешен базен кој опфаќа 1585 метри квадратни има ограден дел за деца, аква парк со заоблен базен со површина од 225 метри кавдаратни и длабочина од 60 цм кој вклучува и две лизгалки наменети за деца. Базенот за возрасните е со длабочина од 130 цм i  e поврзан со 4 лизгалки од кои 3 со должина од 16м и 1 со должина 32 м.

Базените во склоп на аква паркот се затоплуваат од 01.11 - 31.03, така што очекувана температура во истите е од 26 до 28 степени.

Ресторан Аlla El Dein

Појадок : 07:00 - 10 :00 ч.

Ручек : 13:00 - 15 :00 ч.

Вечера : 18:30 - 21:00 ч.

Исто така на располагање се и рестораните Casa Rustica (се служи италијанска храна) и China Town Restaurant (се служи кинеска храна).

Со претходна резервација имате можност за ручек или вечера во овие a la carte ресторани со 25 % попуст на храна (не вклучува пијалоци).

 

Пијалоци вклучени во All концептот :

Coca Cola, Fanta , Sprite, Soda, Tonic, минерална вода, кафе, чај ,локално пиво, локално вино (бело/ црвено за време на оброците во главниот ресторан)виски, рум, узо и водка од локално производство.

Минибарот во собата е со доплата.

Аll концептот е валиден 24 часа.

Аll концептот на денот на завршување на престојот е валиден до 12:00 часот

Во случај на губење на Аll алката доделена од страна на хотелот се наплаќаат 10 $

Loby bar - отворен  24 часа

Pool bar - отворен од 10:00 - 17:00 ч.

Beach Bar - отворен од 10:00  - 17:00 ч.

English Pub - отворен од  18:00  - 23 :00 ч.

 

Kафе - Секојдневно во лоби барот од 16:00 - 17:00 ч. 
"Happy hour " сладолед за деца.

Собна послуга: 24 часа, со доплата, мени доспатно во секоја соба.

 Диско клуб: Клуб Caligula отворен секојдневно од 22:00 ч. до раните утрински часови.

 Менувачница: достапна 24 часа.

Телефон: Достапен, за меѓународни повици конткатирајте го бизнис центарот. Минимално времетраење на повик е 3 минути.

Бесплатна  WI-FI конекција во лобито на хотелот (09 :00 - 24:00 h).

 Електрична енергија : 220 V 

Начин на плаќање : можно е плаќања во готово (eвра или долари)  или со кредитна картичка ( Visa, Master Card ).

Health's Club - отворен од 09 :00 - 21:00 ч. На располагање има фитнес клуб, сауна, џакузи, масажи, салон за убавина (со доплата).

Терен за одбојка (во близина на плажата), тенис, билијард (бесплатно 30 мин во 1 недела престој по соба).

Амбуланта - отворена од 13:00 - 14:00 ч. (доколку ви е потребен докотор итно обратете се на рецепција).

Машина за перење алишта (ценовникот за услугите ќе го најдете во собата).

Крпи за плажа можат да се земат со картички кои се издаваат во хотелот од 08:00 - 17:00 ч. (доколку крпата се задржува до следниот ден, менување може да се изврши после 14:00 ч.)

 Во случај на губење на картичка или крпа се наплаќа 150 L.E. (околу 7.50 ЕУР)

Во случај на губење на клуч од соба или електронска картичка ќе бидат наплатени 400 L.E.за секое поединечно (околу 20 ЕУР)

 

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано.
Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно).
Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

Пакет цена по лице за 6 ноќи All inclusive / 7 дена

Le Pacha 4* 11.06.19 18.06.19 25.06.19 02.07.19 09.07.19 16.07.19 23.07.19 30.07.19 06.08.19 13.08.19 20.08.19 27.08.19
Dbl Promo Room 417 417 417 417 417 433 436 482 492 492 454 417
1-во дете до 13.99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете до 6.99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете од 7 до 13.99 318 318 318 318 318 326 327 350 355 355 336 318
Dbl Standard 430 430 430 430 430 445 448 495 504 504 467 430
1-во дете до 13.99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете до 6.99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете од 7 до 13.99 324 324 324 324 324 332 333 357 361 361 343 324
Sgl Promo Room 517 517 517 517 517 537 541 609 622 622 569 517
1-во дете до 13.99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете до 6.99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете од 7 до 13.99 368 368 368 368 368 378 380 414 420 420 394 368
Sgl Standard 535 535 535 535 535 556 560 627 641 641 588 535
1-во дете до 13.99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете до 6.99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете од 7 до 13.99 377 377 377 377 377 387 389 423 430 430 403 377
TRL Promo Room 405 405 405 405 405 420 423 470 479 479 442 405
1-во дете до 13.99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
TRL Standard 417 417 417 417 417 433 436 482 492 492 454 417
1-во дете до 13.99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215

Цените се дадени по лице и истите вклучуваат:

6 ноќевања на улусга All inclusive
Авионски билет со чартер лет на релација Скопје - Хургада - Скопје (директен летдозволени 20 кг чекиран багаж по лице
Трансфер  аеродром - хотел - аеродром
Организација на аранжманот

Цената не вклучува:

Аеродромски такси во висина од 80 еур по лице (25 еур за деца до 1.99 г)
Египетска влезна виза - за патници со маккедонски пасоши се добива на аеродром при пристигнување во Хургада.
Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Хургада и хотелска резервација.
Цената на визата е 25$ и истата се плаќа на лице место.
Пансионски услуги во хотелот после одјавување на собите 
Патничко осигурување
Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци.

Сите цени се израсени во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари.