• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA HRISTINA (60)

 

Вила ХРИСТИНА се наоѓа на самата плажа во Полихроно. Вилата располага со 10 двокреветни студија распоредени на прв кат. Студијата се комплет опремени со мини кујна,  тоалет, балкон и клима уред чие користење е вклучено во цената. Можност за сместување на трето лице до 10 години на помошен кревет.

 

 

Цените во табелите се изразени за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз, за минимум две лица во студио или четири лица во дуплекс апартман;

 Цените се изразени во евра, а плаќањето е исклучиво во денарска противвредност (1 евро = 62 денари);

Сместување на трето и четврто лице во студио задолжително плаќа 30 евра;

Само превоз на наведените датуми за возрасни е 30 евра, а за деца до 12 години е 20 евра;

За користење на сопствен превоз се одбива 10 евра од цените во табелата;

Цените во табелата обележани со * не се одбива превозот и не важи попустот;

За аранжманите купени со попуст НЕ Е дозволено: промена на дата, име и презиме на патниците по извршената уплата. Во случај на промена важат редовните цени и се доплаќа до износот;

Доплата за туристичка такса за 1/2 и 1/3 студио е 0,5 евра по ден (се плаќа во објектот);

Доплата за туристичка такса за 1/4 и 1/6 апартман е 1 евро по ден (се плаќа во објектот);

Доплата за користење на клима уред е 5 евра на ден.


БУС 1 – Автобуски превоз според термини од табелата

05:00 часот тргнување од Куманово (пред ресторан Жмара);
06:00 часот тргнување од Скопје (паркинг спроти Саемот хотел ВИП);
06:45 часот тргнување од Велес (Бензинска пумпа Мак Оил Мотел Македонија);
07:30 часот тргнување од Кавадарци (Автобуска станица);
08:30 часот Граничен премин Богородица


БУС 2 – Автобуски превоз според термини од табелата 

05:30 часот тргнување од Прилеп (Бензинска ЛУКОИЛ), трансфер со минибус до Битола или Кавадарци;
06:30 часот тргнување од Битола (Паркинг Спортска Сала);
07:00 часот граничен премин Меџитлија


Поаѓање од Грција во 14:15 часот по локално време.

НАПОМЕНИ: Собите се преземаат во 13,00 часот на денот на пристигнување, а се напуштаат во 9,00 часот на денот на заминување по локално време;


Задолжително патничко – здравствено осигурување;