• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA VUKMANOVIKJ (58)

Будва е нај атрактивното место на Јадранскиот брег. Будва изобилува со долги песочни плажи со вкупна должина од 25 км. Најпознати се Словенска плажа, Милочер, Пржно, Каменово, Могрен 1 и 2 и многу други плажи. А најголема атракција претставува  Стариот Град. Во непосредна близина се наоѓа и  островот Св.Никола кој е најголем во овој дел од Јадранот.

Вила Вукмановиќ

Вила Вукмановиќ се наоѓа на 350 метри од Словенската плажа, односно 150 метри од поштата во Будва. Вилата располага  со 1 / 2  и  1 / 4 студија, еднособен апартман 1 / 4 + 1 и со двособен апартман 1 / 6. Секоја соба има сопствен тоалет, Тв, комплетно опремена кујна и клима.

 

-        20% ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.02.2019

-        15% ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.02.2019

-        10% ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.03.2019


 

 

 

Наем на студио за 9 ноќевања без превоз

Смена

Период

1/2-

1/4-

1/4+1 апп

1/6 апп

1

20.06-29.06

180

256

281

320

2

29.06-08.07

210

308

338

384

3

08.07-17.07

250

429

471

480

4

17.07-26.07

290

460

506

576

5

26.07-04.08

310

512

563

640

6

04.08-13.08

310

512

563

640

7

13.08-22.08

290

460

506

576

8

22.08-31.08

250

429

471

480

9

31.08-09.09

210

308

338

384

10

09.09-18.09

180

256

281

320

Цените се изразени во евра и се однесуваат  на  наем на студио или апартман за 9 ноќевања.

Доплата за превоз :
Возрасни 40 евра.
Деца  до 7 години 20 евра.
Доплата за користење на клима 5 евра дневно по соба.
Во студио/апартман дозволено е сместување лица во согласност со предвидениот број кревети, преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.
Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на самото место.
Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност (1 евро = 62 ден.).

Поаѓање за Црна Гора:
Скопје (Дрво Декор) – 05.00 часот
Поаѓање од Будва  - 15.00 часот

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.