• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

H TOP CALELLA PALACE 4* (1)

 

Локација: Ресортот е лоциран во тивката, резиденцијална зона во Калеа, на само неколку минути пешачење до најблиската плажа и многу блиску до голем број на ресторани, барови и продавници во самиот центар на гратчето.
Опис: Хотелот располага со голем надворешен базен со одделен базен за деца, како и тераса за сончање опремена со лежалки, внатрешен базен, 3 џакузија, бар, солариум, спортска сала, сала за куглање, бар и ресторан во кои се нуди колем избор на интернационална храна.
Сместување: Собите се модерно и комфорно опремени со балкон со поглед кон градината или базенот, клима уред, сателитска ТВ, телефон, бања, фен за коса.
Плажа: 600м
Услуга: Проширен Полн пансион (FB +)

 

EARLY BOOKING !!!
за резервации направени до 31.05.2019

 

BO ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:
* 7/10 ноќевања на база наведената услуга.
* Авионска карта на релација Скопје – Барселона – Скопје со 1 парче чекиран багаж (до 20кг) и 1 парче кабински багаж (макс. Димензии 56х45х25) по лице
* Организиран трансфер аеродром – хотел – аеродром во Шпанија

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
* Аеродромски и административни такси во износ од 60еур
* Патничко здравствено осигурување
* Туристичка такса – се плаќа директно на рецепција во хотел