• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA HARMONI GARDEN (15)

 

На само 400км оддалеченост по копнен пат и 3 часа со траект се стигнува до прекрасниот кристално чист остров – Скијатос. Припаѓа во групата на Северни Споради, изобилува со борова шума, пространи плажи со ситен песок и кристално чисто море. Заедно со островите  Хвар, Елба и Корзика припаѓа во групата на најзелените и најшумовитите острови во Европа. Островот – Скиатос има површина од 50 км2 и преку 50 плажи со резлична тематика. Плажи со деноноќни забави- Бананарама, плажи за ормор и релаксација-Агиа Елени, Мистик, диви плажи на северниот дел од островот-Мандраки... Градот Скиатос со својот модерен стил и многубројните ресторани, бутици, кафетерии и дискотеки, како и туристи од цела Европа, ќе ве опушти и ќе ги задоволи сите ваши потреби.

 

Вила ХАРМОНИ ГАРДЕН - лоцирана во Агиа Параскеви на оддалеченост 100 метри од плажа. Вилата има голем двор со скара, бар и паркинг со ограничен капацитет. Располага со двокреветни студијасо два единечни кревети, сите со комплет опремена кујна, ТВ, бања со туш и фен, клима (вклучена во цена) и Wi-Fi. Студијата се наоѓаат на приземје и на прв спрат.

 

Ценовник за вила Хармони Гарден:  

Термин*

Ноќевања

Цена по лице

31.05.2019

9

149 €

09.06.2019

9

179 € 

18.06.2019

9

199 € 

27.06.2019

9

229 € 

06.07.2019

9

259 € 

15.07.2019

9

299 € 

24.07.2019

9

319 € 

02.08.2019

9

319 € 

11.08.2019

9

319 € 

20.08.2019

9

259 € 

29.08.2019

9

209 € 

07.09.2019

9

179 €

16.09.2019

9

149 €

   

 *Термините објавени во табелата се однесуваат на ден на поаѓање, влез вообјектите е следниот ден.

 

НАПОМЕНИ: 

*  Цените се дадени за пакет аранжман по лице за 9 ноќевања со вклучен автобуски превоз, брод, трансфер пристаниште-вила-пристаниште .  

*  Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставник на агенција или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 0,50 евра на ден по студио/апартман.   

*  Минимум две лица во студио, 4 лица во апартман. Над дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител. 

*  Термините објавени во табелата се однесуваат на ден на поаѓање, влез вообјектите е следниот ден.

*  Поаѓање: Состанок на групата на паркингот спроти хотел Холидеј ИН во 22.30ч. Поаѓање е во 23.00ч. Агенцијата го задржува правото за промена на времето на поаѓање во случај на промена на времето на поаѓање/враќање од страна на бродската компанија. Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање  да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање

*  Цените се изразени во ЕУР, плаќањето е исклучиво во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд.

*  Трето и четврто лице добива -20% попуст на редовен кревет, пето или шето лице плаќа само превоз 110 евра. 

*  Прво и второ дете од 02-12 год. добива 50% попуст на трет кревет.  Дете до 2 год. бесплатно (без седиште и кревет ) 

*  Сите попусти за деца и трето лице важат при сместување со две возрасни лица.

*  Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.

*  Само автобуски превоз 110 еур за возрасни / еден правец: 80 евра. Деца до 12 год 65 еур / Еден правец 45 евра

*  За користење на аранжман со сопствен превоз се одбива 45 еур за возрасни, 25 еур за деца

* Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе

(на промотивните цени НЕ следува попуст, попустот за рано букирање и попустот за две смени НЕ може да се комбинираат)

* Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени

кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по * редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

* Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки, важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 7 дена пред поаѓање.
* Сместување во собите е по 14.00 часот по локално време, а напуштање на истите е во 09.00 часот.
* По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Сопствениците на вилите го задржуваат правото, во случај на причинета материјална штета за време на престојот, да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
* Во цената на аранжманот каде што е вклучено  користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
* Секој патник  има  обврска и е задолжен да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Меридијан“ и на самата агенција и поради кои НЕ можаe да се откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата.