• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA OLIVA (24)

 

Вила Олива се наоѓа во мирен дел на Парга, идеален за оние кој сакаат да избегаат од гужва на 700м одалеченост од плажа или најблиската Писо Крионери е на 550метри оддалеченост. Вилата нуди и базен во склоп на нејзиниот двор, паркинг само за 6 возила (не го гарантираме). Сите соби имаат мини кујни, тв, балкон, клима (доплата од 5еур на ден), располагаат само со двокреветни соби лоцирани сите на први спрат (сите со две единечни легла) и Трокреветни на втор спрат ( со две единечни легла + софа на спуштање)

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД


-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.03.2019

На ПРОМО цените не следува попуст, ниту попуст за 2 последователни термина, првите два и последните два термина се ПРОМО цени.

 

ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ТЕРМИН

Ноќ.

1/2 студио

1/3 студио

КОМЕНТАР

22.05.-29.05.2019

7

89

99

ПРОМО ЦЕНИ

29.05.-05.06.2019

7

99

109

ПРОМО ЦЕНИ

05.06.-12.06.2019

7

129

149

ПРОМО ЦЕНИ

12.06.-19.06.2019

7

199

219

 

19.06.-26.06.2019

7

269

289

 

26.06.-03.07.2019

7

289

309

 

03.07.-10.07.2019

7

329

359

 

10.07.-17.07.2019

7

399

439

 

17.07.-24.07.2019

7

429

469

 

24.07.-31.07.2019

7

429

469

 

31.07.-07.08.2019

7

429

469

 

07.08.-14.08.2019

7

429

469

 

14.08.-21.08.2019

7

429

469

 

21.08.-28.08.2019

7

379

419

 

28.08.-04.09.2019

7

329

359

 

04.09.-11.09.2019

7

289

309

 

11.09.-18.09.2019

7

209

219

 

18.09.-25.09.2019

7

139

149

ПРОМО ЦЕНИ

25.09.-02.10.2019

7

89

99

ПРОМО ЦЕНИ

Доплата за туристичка такса на лице место 0,5еур по соба ден.

 

Во цената не е вклучен превоз.  Повратен превоз до Парга чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Парга
Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 50€ по лице
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45€ по лице

                                                                                

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Кичево за Парга:
Битола ((Главна автобуска станица) – 40€ по лице
Прилеп (бензинска пумпа Лукоил ) – Трансфер до Битола  – 45€ по лице
Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45€ по лице
Кичево (пред т.а.Меридијан) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -45€ по лице
Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -45€ по лицe

– Деца до 1,99 години бесплатно

 

Време на поаѓање кон Грција:

01:00 h Скопје (Дрводекор)
01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
12:45 h Штип (паркинг пред пошта)
02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново)
03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лукоил)
04:00 h Битола (Главна автобуска станица)
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
02.15 h Струга (Хотел Дрим) – Трансвер до Битола
02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

 

Време на заминување од Грција:

Бус Лефкада (времињата се по МК време)
Агиос Никитас 12.30 ч / Нидри 13.00 ч
Никиана 13.30 ч / Канали 14.15 ч

Бус Парга-Врахос
Врахос 13.00 часот /Амудиа 13.15 часот / Парга 13.45 часот