• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA GEORGE (24)

 

Објектот Gеорге Apartments се наоѓа во централниот дел на Ханиоти, во непосредна близина на познатиот супер маркет “Masutis” и мноштвото градски содржини, на 400м оддалеченост од плажа. Близината до главните градски улици, кои водат кон центарлниот плоштад, паркот и градската плажа, овој познат објект го издвојуваат како интересен. “Грегори” во својот состав, брои неколку трокреветни студиа и повеќекреветни апартмани, сите распоредени на призамјаето и двата ката од зградата. Овој објект е лоциран во сопствен и убаво уреден двор, одвоен со ограда од блиската улица. Сите единици за сместување се опремени со соодветен ентериер и опрема (ТВ и клима уред со доплата од 4еур на ден), а во својот состав располагаат и со мини кујна, тоалет и балкон или тераса со гарнитура за седење. Паркирањето на возилата на гостите е можно во непосредната околина на објектот, или на паркингот позади блискиот супермаркет.

Гпс Координати: 39.997430, 23.576178

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61.8МКД

На ПРОМО цените не следува попуст, и попуст за два последователни термина, првите два и последните два термина се Промо цени.


-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.03.2019

 

ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА

Период

Ноќ.

1/3+1 приземје

1/4 апп 1 спрат

1/4+1 апп 2 спрат

Промо цен на кој не следува попуст

19.05-26.05.19

7

79

89

89

Промо цени

26.05-02.06.19

7

129

139

139

Промо цени

02.06-09.06.19

7

189

199

199

 

09.06-16.06.19

7

269

279

289

 

16.06-23.06.19

7

329

339

349

 

23.06-30.06.19

7

389

399

409

 

30.06-07.07.19

7

409

419

429

 

07.07-14.07.19

7

439

449

459

 

14.07-21.07.19

7

459

469

479

 

21.07-28.07.19

7

479

489

499

 

28.07-04.08.19

7

479

489

499

 

04.08-11.08.19

7

479

489

499

 

11.08-18.08.19

7

429

439

449

 

18.08-25.08.19

7

359

369

379

 

25.08-01.09.19

7

299

309

319

 

01.09-08.09.19

7

269

279

289

 

08.09-15.09.19

7

229

239

239

 

15.09-22.09.19

7

159

169

169

Промо цени

22.09-29.09.19

7

69

79

79

Промо цени

 

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Ханиоти чини:

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

Скопје (Дрводекор) – 35еур по лице

Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 40еур по лице

Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 40еур по лице

Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35еур по лице

Удово (бензинска пумпа Удово) – 35еур по лице

Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Кичево за Халкидики:

Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон – 30еур по лице

Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 30еур по лице

Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 35еур по лице

Кичево (пред т.а.Меридијан) Трансфер до Битола – 35еур

Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 35еур по лице

Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 30еур по лице

 

Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена за Скопје и 15еур за Битола и Прилеп

Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

Возрасно лице над 63год – 10еур попуст

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*Loyalty card – попуст 7% и не се комбинира со попустот за рана уплата и промо цените

*За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст

*Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител

*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус

*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

*Важат Општите услови на СКТМ и ТА Меридијан

 

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:

-3:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес

-5:00 Струмица (БП Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово

-4:00 Скопје (Дрводекор)

-4:30 Велес (БП мотел Македонија)

-5:00 Неготино (БП Неготино)

-5:40 Удово (БП Удово)

-6:00 Граничен премин ( БП Шимов)

 

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД КИЧЕВО-ХАЛКИДИКИ

-4:00 Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)

-3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола

-2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола

-2:45 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола

-2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола

-3:15 Ресен (спроти автобуска станица) – Трасфер до Битола

 

ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА:

15:00 локално време (14:00 Мак. време) Калитеа

14:45 локално време (14:00 Мак. време) Полихроно

14:30 локално време (13:30 Мак. време ) Ханиоти

14:15 локално време (13:15 Мак. време) Пефкохори