• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

HOTEL ARITI (19)

 

Хотелот Арити се наоѓа на само 200 метри од песочната плажа на Паралија, наспроти паркот со фонтани и објекти за забава, а во непосредна близина се наоѓа и маркетот ЛИДЛ. Располага со 30 соби, рецепција и кафетерија, во која гостите можат бесплатно да користат безжичен интернет. Собите се опремени со САТ ТВ, клима уред, телефон, како и одделна комплетно опремена мини-кујна, сопствен тоалет и тераса (користењето на клима уредот се наплаќа на лице место). Поради завидната локација, комбинацијата на сместување со опремена кујна и хотелска услуга, како и одличната цена го прават овој хотел традиционално чест избор за летување на голем број туристи.
Детален опис на собите:
Двокреветни студија со 2 единечни кревети или 1 дупли кревет во склоп на кујната.
Трокреветни студија со 1 дупли кревет и еден единечен или 3 единечни кревети во склоп на кујната.
Четирикреветни студија со 2 дупли кревети во склоп на кујната.
Двоспален апартман со две затворени спални, една со 2 единечни кревети и една со 2 дупли кревети одвоени со кујна. 

                                                                                                  

Пакет цени
цени по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз

Термин 

26.05 

02.06 

09.06 

16.06 

23.06 

30.06 

07.07 

14.07 

21.07 

Студио (мин. 2 лица) 

59 € 

69 €

84 €

94 €

104 €

109 €

119 €

129 €

134 €

Апартман (мин. 4 лица) 

49 €

54 €

66 €

71 €

84 €

91 €

99 €

104 €

109 €

Термин

28.07

04.08

11.08

18.08

25.08

01.09

08.09

15.09

Студио (мин. 2 лица)

134 €

134 €

134 €

124 €

109 €

89 €

69 €

59 €

Апартман (мин. 4 лица)

109 €

109 €

104 €

99 €

89 €

69 €

54 €

49 €

Во цената е вклучено:

- 7 ноќевања во студио по лице (мин. 2 лица во студио / мин. 4 лица во дуплекс)
- повратен превоз

Во цената не е вклучено:
- патничко осигурување
- туристичка такса 0,5 € по соба од ден 

Попусти:
- деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 6 години: само превоз 25 €
- деца од 6 до 14 години: 70% попуст (мин. 35 €)
- трето и четврто лице во трокреветна/четворокреветна соба и петто/шесто лице во дуплекс:50% попуст (мин. 35 €) 
- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

Само превоз (повратно):
- деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 12 години: 25 € 
- возрасни: 35 € 

Автобуски превоз - време и место на поаѓање: 
05:30 Кочани - автобуска станица 
06:00 Скопје - пред агенцијата 
06:00 Штип - пред новата пошта 
06:45 Велес - бензиска станица на автопатот Е75 - мотел Македонија 
07:00 Струмица - пред агенцијата 
07:15 Неготино - бензиска станица на автопатот Е75 
07:30 Валандово - бензиска станица на излез од градот кон Гевгелија 
08:00 Граничен премин Богородица - бензиска станица пред преминот 


Наем на студио/апартман
цени за цела соба за 7 ноќевања без превоз

Термини

 26.05 

 02.06 

 09.06 

 16.06 

 23.06 

 30.06 

 07.07 

 14.07 

 21.07 

1/2 Студио

98 €

108 €

138 €

148 €

168 €

178 €

198 €

218 €

228 €

1/3 Студио

113 €

128 €

158 €

168 €

193 €

203 €

223 €

243 €

253 €

1/4 Студио

133 €

148 €

178 €

188 €

213 €

223 €

243 €

263 €

273 €

Апартман (мин. 4 лица)

158 €

168 €

198 €

218 €

268 €

298 €

328 €

348 €

368 €

Термини

 28.07 

 04.08 

 11.08 

18.08 

25.08 

01.09 

 08.09 

15.09 

1/2 Студио

228 €

228 €

228 €

208 €

178 €

148 €

108 €

98 €

1/3 Студио

                253 €

253 €

253 €

228 €

198 €

168 €

128 €

113 €

1/4 Студио

273 €

273 €

273 €

248 €

218 €

188 €

148 €

133 €

Апартман (мин. 4 лица)

368 €

368 €

348 €

328 €

288 €

208 €

168 €

158 €

 

- наем на студио/апартман за 7 ноќи

Во цената е вклучено:

- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

Напомени:
- уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)