• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

НИКИТИ KОVIOU HOLIDAY VILLAGE (14)

(47)
                                                                                                 
Хотелот се наоѓа во срцето на Ситонија на 5Km од Никити и 13km од Неос Мармарас на една од најубавите плажи на Халкидики, Koviou од која е одалечен 250m. Хотелот располага со 1/3+1 (максимален капацитет е 3 возрасни и дете до 12 години) стандард соби, опремени со клима уред (вклучен во цената), сат. ТВ и сопствена бања. Хотелот има голем и комплетно уреден двор со многу зеленило и природни сенки. Во склоп на хотелот има базен, бар покрај базенот и отворено кино чие што користење е вклучено во цената. Користењето на лежалките на базен како и Wi-Fi интернет во ресторан, рецепција, собите и базенот се бесплатни. Собите се во блок B.
                                                                                                  

15% попуст за уплата до 20.01.2019  |  10% попуст за уплата 01.03.2019


 

НАПОМЕНА

 Цените се дадени по лице за 7 ноќи со појадок и вечера, без превоз;
-  Појадок 08:00-10:00ч. на база шведска маса;
-  Вечера 19:30-21:30ч.  на база шведска маса;
-  Цените се изразени во ЕУР за уплата во денарска против вредност 1€ = 62 мкд;
-  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
-  Сместувањето во собите е после 14:00 по локално време, истите се напуштаат во 10:00 по локално време;-  Клима и Wi-Fi - БЕСПЛАТНО!
 -  Превоз од Скопје / Велес / Неготино / Гевгелија/. Превозот ги остава/зема патниците пред хотелот;

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

- За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
- Прво и второ дете до 12 год. со двајца возрасни на редовно легло - БЕСПЛАТНО;
- Третo возрасно лице над 12 год.  50% попуст;
- Доплата за туристичка такса 1.5€ од соба од ноќ (се плаќа на рецепција при сместување);
Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца  до 12 год.; деца до 2 год. - бесплатно (без седиште); (прва смена 26.05 нема превоз (на барање за дата 26.05));
- Доплата за туристичка такса - 1,5€ од ден по соба од ноќ (се плаќа во објектот);
- Доплата за патничко осигурување.