• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

APARTMANI SARIZAS (63)

Апартманите Саризас се наоѓаат на Халкидики – Касандра во Сивири на 80 метри од плажата во централниот дел на градот. Вилата располага со 1/3+1 и 1/4+1 апартмани опремени со ТВ, internet/WiFi, клима (вклучена во цената), кујна (фрижидер, решо и кујнска опрема), тоалет, балкон од кој се гледа прекрасното зајдисонце.


15 % попуст за уплата до 01/02/2019, 10 % попуст за уплата до 01/04/2019

 

Цените се изразени во ЕУР за уплата во денарска противвредност (1 Еур = 62,00 мкд).

Термините одбележани со * се однесуваат за пакет аранжмани по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз, а без * се однесуваат за наем на студио за 7 ноќи (превозот не е вклучен).

           

УСЛОВИ 

       За деца од 02-12 години – со две возрасни лица – бесплатно сместување, превоз 25 Еур

       За трето лице над 12 години – бесплатно сместување, превоз 35 Еур

       При сместување во апартманите 1/3+1 и 1/4+1  потребен е минимум од 2 лица (2 x 100%)

       Сместувањето во студијата е во 14:00 часот по локално време, а напуштање на студијата во 10:00 часот по локално време

       За уплата на два последователни аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на вториот аранжман на редовните цени

       Цена само за автобуски повратен билет 35 еур, деца од 02-12 години 25 еур

       Задолжително патничко осигурување:

       Туристичка такса 0,50 еур од ден се наплаќа во агенцијата

 

ТЕРМИНИ НА ПОАЃАЊЕ:

       од Скопје во 05:00 ч. (паркинг спроти хотел ВИП)

       од Куманово во 04:15 ч. (Макпетрол, автопат)

       Од Кочани во 04:30 ч. (паркинг пред Судот)

       Од Штип во 05:00 ч. (нова пошта)

       Од Велес во 05:45 ч. (бензинска пумпа - мотел Македонија)

       Поаѓање од Сивири во 14:00 ч.