• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA MARIA (6)

 

Објект сместен во центарот на Ханиоти, на 250 метри од плажа. Околу вилата се наоѓаат бројни кафулиња и таверни, маркети. Објектот располага со студија со комплетно опремена кујна, тоалет, ТВ, WI-FI, клима уред (користењето е вклучено во цената) и балкони, како и двоспални апартмани со комплетно опремена кујна и дневна соба, одделена од две засебни спални соби, тоалет, ТВ, WI-FI, клима уред (користењето е вклучено во цената), балкони. 

 

ТЕРМИН :

1/2 стд

1/4 апп

1/5 апп

1/6 апп

30.05-06.06

69 €

            99 €

          104 €

          109 €

06.06-13.06

89 €

          129 €

          134 €

          139 €

13.06-20.06

109 €

          149 €

          154 €

          159 €

20.06-27.06

124 €

          169 €

          174 €

          179 €

27.06-04.07

139 €

          189 €

          194 €

          199 €

04.07-11.07

154 €

          209 €

          214 €

          219 €

11.07-18.07

169 €

          229 €

          234 €

          239 €

18.07-25.07

179 €

          249 €

          254 €

          259 €

25.07-01.08

189 €

          269 €

          274 €

          279 €

01.08-08.08

209 €

          299 €

          304 €

          309 €

08.08-15.08

209 €

          299 €

          304 €

          309 €

15.08-22.08

199 €

          289 €

          294 €

          299 €

22.08-29.08

189 €

          269 €

          274 €

          279 €

29.08-05.09

139 €

          199 €

          204 €

          209 €

05.09-12.09

119 €

          169 €

          174 €

          179 €

12.09-19.09

99 €

          139 €

          144 €

          149 €

19.09-26.09

79 €

          109 €

          114 €

          119 €

26.09-03.10

69 €

            99 €

          104 €

          109 €

 

Цени:

 - Се дадени по лице, за минимум две платежни лица за 7 ноќевања, со вклучен автобуски превоз, по курс од 1€ = 61.8 ден

- За аранжман со сопствен превоз се одобрува 15€ од вкупната цена по лице

- Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа директно во објектот

 

Сместување:

 - Трето, четврто, петто и шестто лице или деца над 6 год. имаат бесплатно сместување во 1/4, 1/5 или 1/6 апартман, плаќаат само превоз 15€

- Едно дете од 2-6 год. може да се смести бесплатно во кревет со родител во 1/4 или 1/5 апартман (плаќа само превоз 15€) со добиено одобрение од агенцијата и сопственикот на објектот

- Во 1/2 студио и 1/6 апартман дозволено е сместување на онолку лица колку што има кревети

 

Попусти:

 7% за уплата на два или повеќе поврзани термини

25% за целосна уплата во ДЕКЕМВРИ

20% за целосна уплата во ЈАНУАРИ

15% за целосна уплата во ФЕВРУАРИ

10% за целосна уплата во МАРТ

5% за целосна уплата во АПРИЛ

Горенаведените попусти не можат да се комбинираат

 

Превоз:

 - Секој четврток поаѓање од Битола во 06:00 час. враќање во времето одредено од пратителот на групата

- Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до смеcтувањето каде може да минува автобус

- Цена за само автобуски превоз на наведените термини изнесува 15€ по лице

- 5€ доплата за пакет аранжман по лице од Охрид, Струга, Кичево, Прилеп и Ресен

 

Напомена:

 - За резервација со попуст, потребна е аконтација од 50% од вкупниот износ на аранжманот, додека останатите 50% од износот треба да се доплатат додека трае месечниот попуст

- При промена на име и презиме, број на патници или термини, попустите дадени во дадениот месец нема да важат, односно ќе важат цените во периодот кога ќе се изврши промената

- Задолжително е здравствено и патничко осигурување

- Патниците се одговорни за важноста на нивните патни исправи како и бројот на искористени денови за престој во ЕУ

- Агенцијата не е одговорна за интензитетот и квалитетот на интернет врската во сместувачките капацитети во текот на престојот на гостите, како и за периодите со топла и ладна вода.

 

Куќен ред:

 - Студијата/апартманите се напуштаат во 08:00 часот, во студијата се влегува после 13:00 часот

- Гостите се сместуваат во претходно подготвени и уредени соби, со обврска сами да се грижат за редот и хигиената на истите во текот на престојот. По завршувањето на престојот гостите се обрзани да ги остават студијата/апартманите во пристојно чиста состојба.

- При употреба на клима уредот се молат гостите да ги затвораат вратите и прозорците. При напуштањето на студијата/апартманите се молат гостите да го исклучуваат клима уредот. Во спротивно, сопствниците на сместувачките капацитети имаат право да го забранат користењето на услугата.

- Гостите се должни да ги остават апартманите и студијата во иста состојба како што ги затекнале. Опремата во студијата/апартманите и на терасите да биде неоштетена. Инвентарот мора да биде на број.

- Во случај на направена штета или губење на клучеви, гостите се должни да ја надокнадат штетата и да платат кај сопствениците на сместувачките капацитети пред заминување.

- Во случај на забелешки во врска со сместувањето или евентуални проблеми настанати во текот на престојот, гостите се должни да ја пријават забелешката или проблемот кај сопствениците на сместувачките капацитети и претставнците на агенцијата во текот на нивниот престој. Агенцијата не сноси одговорност за забелешки и проблеми пријавени после завршувањето на престојот на гостите.