• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

SARA HOUSE (62)

 

ОПИС НА ОБЈЕКТОТ: Локација : 40м од плажа-центарот на Полихроно. Вила ‘SARA’ располага со 1/3 студиа Студиата се наоѓаат на приземје (полу сутерен) и се составени од една спална со еден дупли кревет и еден единечен.Кујната е комплет опремена со садови за соодветниот број на лица решо,купатило со туш,ТВ, интернет и клима која е вклучена во цената.Студиата располагаат со сопствена тераса. Координати:

 

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ СО ИЗРАЧУНАТ ПОПУСТ ОД 15% И ВАЖИ ДО 15.04. ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДАДЕНИ ОД СТУДИО

 

За резервациите со “Early booking” е потрбно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање, во спротивно направените резервации ќе бидат наплатени по редовни цени.

 

 

Плаќањето е во денарска противвредност 1 евро=62 денари

За 2 последователни смени , на втората смена следува 7% попуст

З резервациите по редовна цена се уплаќа 30% од вредноста на аранжманот , аостатокот најдоцна 15 дена пред реализација на аранжманот.

Во цената не е вклучен превозот.

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ:

06.00час.- СКОПЈЕ(Автобуска постројка пред Т.Ц.БИСЕР-Аеродром)-35€

06.40час.-ВЕЛЕС (бениска МАКПЕТРОЛ-горе на автопат)-35€

07.20час.-НЕГОТИНО (бензиска пумпа Неготино)-35€

08.00час.- Граничен премин( бензиска пумпа Шимово)-€

Деца 2-12г.- 25€

Деца 0-1,99год-бесплатно- не користат седиште

НАПОМЕНА:

Патниците слегуваат на најблиската локација до вилите каде може автобусот да се паркира 

Влегување во апартманите е во 14.00 часот, а последниот ден при напуштање најдоцна во 10.00 часот

При сместување се влегува во чисти соби и за време на престојот сами се грижите за хигиената

При напуштање должни сте апартманите да ги оставите во пристојно чисти 

Во случај на причинета штета за време на престојот , корисникот ја надоместува штетата на лице место.

За изгубен клуч се наплаќа 5-10€ во зависност од бравата на вратата