• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

БУДИМПЕШТА (23)

 

1 ден   06.12.2019  БУДИМПЕШТА 

 Состанок на групата  во 16.00 часот. Тргнување за Будимпешта во 16.30 часот. Се патува преку Србија со куси попатни паузи. Ноќно возење.


2 ден   07.12.2019 БУДИМПЕШТА  

 Пристигнување во Будимпешта во утринските часови. Препорачуваме панорамско разгледување на градот со стручен локален водич: Споменикот на Милениумот, Операта, улиците Ваци, Андраши, Ракочи, Парламентот, црквата "Св. Стефан", мостовите на Дунав, Будим, Цитаделата, Кралската палата, црквата "Св. Матејас", Рибарската тврдина...  Слободно време за индивидуални прошетки и ручек. Сместување во хотел...  . Ноќевање.


3 ден    08.12.2019 БУДИМПЕШТА – ВИЕНА 

Појадок. Препорачуваме  посета на Виена, панорамско разгледување на градот: Рингот, Парламентот, Виенската Опера, градското Собрание, Палатата Хофбург, Катедралата Св.Стефан. Слободно време за прошетки низ стариот дел на градот. Во попладневните часови посета на шопинг центарот во Пандорф. Враќање во Будимпешта.. Ноќевање.


 4 ден   09.12.2019 БУДИМПЕШТА  - СЕНТ АНДРЕА  

 Појадок. По појадокот заминуваме  на посета на живописното гратче Сент Андреа, во близината на Будимпешта, во кое се негуваат старата архитектура и народни ракотворби, богато со голем  број винотеки, рибни ресторани, музеи, галерии и цркви. Враќање во Будимпешта... предлагаме крстарење со брод по Дунав. По крстарењето слободно време за индивидуални прошетки во центарот на градот. Поаѓање за Македонија во вечерните часови. Ноќно и денско возење со попатни паузи за одмор и царински формалности.


5 ден 10.12.2019 

Пристигнување во утринските  часови ..


 ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 99 € / 6.140 ден 

 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

Превоз со високотуристички автобус
2 ноќевања во хотел 3* НП во Будимпешта(околина)
Организација и водство на програмата
Организација на аранжманот
Лиценциран туристички придружник

 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ  ВКЛУЧУВА:

Задолжително патничко осигурување  
Разглед на Будимпешта 10€Крстарење по Дунав  15€
Посета на Сент Андреа  10€
Посета на Виена и  OUTLET SHOPING CENTER PARNDORF 35€
Влезници за музеи и културно-историски знаменитости
Доплата за еднокреветна соба  1,550 денари

 

НАПОМЕНИ:

За реализација на ова патување, потребен е минимум од 45 патници. 
Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари 
За резервација на аранжманот потребна е аконтација од 30%, целосна уплата најдоцна 10 дена пред поаѓање 
За уплати на “early booking” потребна е уплата 30% од вкупната сума на аранжманот 
Попустите не се комбинираат 
Останатите услови на патување важат според годишниот програм на Т.А.Меридијан 
Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот најмногу 5 дена пред поаѓање.
Патникот има обврска да се јави 24ч. пред патувањето за да потврди сатница на поаѓање