• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

AMWAJ BLUE BEACH RESORT & SPA ***** (22)

(3)

Ресортот е лоциран директно на плажа во прекрасниот залив на Абу Сома, 10 км северно од Safaga City. Абу Сома ужива репутација на една од најдобрите локации за подводно нуркање, дом на широк спектар на магични и смирувачки подводни видови. Хотелот е лоциран околу 20 км од Makadi Bay, 50 км од Хургада и 45 км од меѓународниот аеродром Хургада. Ова е најдобрата локација за лесен пристап до историските легендарни градови "Луксор" и Каиро, и двата се оддалечени 4 и пол часови возење.

Се простира на голема територија со базен, детски базен, 2 слајдови за вода, пространи тераси , базен со снек бар и плажа со чадори, лежалки и спортови на вода.

Хотелот располага со 378 соби за гости и апартмани сместени во 3 конектирани четириспратни згради и седум лифтови.Сите соби се модерно и вкусно стилизирани со климатизација , сателитска телевизија со радио, телефон, мини бар, фен за коса, сеф и тераса или балкон
 

Во ресортот има 3 ресторани:

Sun Set RestaurantI Paparazzi Restaurant"The View" Main Restaurant

 

Главните оброци се послужуваат во главниот ресторан:

Појадок:07.00 -10.30

Ручек:12.30 -14.30

Вечера:19.00 - 23.00

All inclusive концептот опфаќа локални алкохолни и безалкохолни пијалоци, кафе, чај,минерална вода.

Главниот ресторан нуди интернационална и ориентална кујна, а има и италијански ресторан како и грил на плажа. Исто така, постојат неколку барови, вклучувајќи Кафе и бистро бар, 2 барови покрај базен, бар на плажа и диско бар.

Во склоп на хотелот има фризерски салон, мини маркет, аптека, дневник, бутици и паркинг. Услугите кои се нудат вклучуваат 24-часовна рецепција, услуга во соба,интернет пристап, мини бар, перење, пеглање и лекар на повик (со доплата).

 
Активности -Amwaj Blue Beach Resort & Spa има интернационален тим за анимација кој ги презентира дневните шоуа навечер и спортска програма дење. Можете да уживате во спортските активности :

одбојка
пинг понг
фудбал 6х6
аква фитнес
аеробик
билијард
пикадо
Тениско игралиште
Нуркачки центар
Kite surff

 џет ски

сурфање

Целосна опремена фитнес сала со поглед на базен и море.

Соба со playstation и библиотека и интернет кафе.

Исто така постои и спа со џакузи, парна бања, сауна и нуди разни масажи, третмани за убавина на лицето и телото (со доплата).


Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

Early booking cena валидна за резервации до 30.04 и 50% уплaта до 05.05.2019


 

Цените се дадени по лице и истите вклучуваат:

6 ноќевања на улусга All inclusive
Авионски билет со чартер лет на релација Скопје - Хургада - Скопје (директен летдозволени 20 кг чекиран багаж по лице
Трансфер  аеродром - хотел - аеродром
Организација на аранжманот

Цената не вклучува:

Аеродромски такси во висина од 80 еур по лице (25 еур за деца до 1.99 г)
Египетска влезна виза - за патници со маккедонски пасоши се добива на аеродром при пристигнување во Хургада.
Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Хургада и хотелска резервација.
Цената на визата е 25$ и истата се плаќа на лице место.
Пансионски услуги во хотелот после одјавување на собите 
Патничко осигурување
Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци.

Сите цени се израсени во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари.