• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA LA MIRAGE (27)

БЕСПЛАТНО СМЕСТУВАЊЕ НА 3-ТО И 4-ТО  ЛИЦЕ ВО СТУДИО  

ПОПУСТИ: - 25 %  ЗА УПЛАТА ДО 15.12.2018

                  - 15 %  ЗА УПЛАТА ДО 15.01.2019

                  - 10 %  ЗА УПЛАТА ДО 15.02.2019

                   

Вила „ LA MIRAGE “ е од висока “А“ категорија и се наоѓа на 50 м од плажата во првиот дел на Паралиа . Студиата се комплетно опремени со мини кујна, тоалет,балкони, А/С +  ТВ – WI-FI. Располагаме со 1/2 ; 1/3 и 1/4 студија на приземје , и 1 спрат.

 

 

УСЛУГИ:

* Цените сo * се дадени за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз за минимум 2 лица во студио  што плаќаат 100 %
* Цените без * се дадени за наем за студио / апартман за 7 ноќевања за минимум 2 лица во студиo што плаќаат 100 %
* Во студијата e дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет т.е. број на кревети.
* Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
* Сите попусти за деца и трети лица важат при сместување во соба со 2 возрасни лица
* При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување уплатената аконтација не се враќа
* Поради генерално чистење на студиата  по секоја смена, студијата се напуштаат во 09:00 часот, а се добиваат по 14:00 часот по локално време
* Хигиената во собата си ја одржувате сами за време на престојот

 

Кај пакет аранжманите за 7 ноќевања важат следните услови:

      Дете до 2 години ( без седиште ) – бесплатно

      За деца 02-12 години – сместување бесплатно, доплата за превоз од 25 €

      Сместување на 3-то и 4-то  возрасно лице над 12 години во студио – сместување БЕСПЛАТНО  – доплата за превоз 35 €  

 

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

Задолжително патничко и здравствено осигурување - инфо во агенцијата
Доплата за клима 5 € од ден  
Превоз : возрасни 35 € (повратен билет) / 25 € (1 правец) 

                     деца од 2-12 години 25 €(повратен билет) / 20 € (1 правец)


* За користење сопствен превоз кај пакет аранжманите се одбива по 10€ од лицата што плаќаат 100%
* За користење на две смени (7+7 ноќевања)одобруваме попоуст од 10% на втората смена
* Попустот за рана уплата не е валиден само за смените од промотивниот период 26 Мај  15 и 22 Септември
* Во цената не е вклучена туристичка такса за престој – се плаќа на лице место изнесува 0,5 евро од ден по соба, за брзината и квалитетот на интернетот агенцијата не гарантира и не сноси никаква одговорност
ВАЖНА НАПОМЕНА: Заради ваша лична безбедност кога не сте присутни во собите немојте да ги оставате вратите од терасите и надворешната врата отклучени ( доколку истите се отворени и отклушени а настане недај боже некаква кражба, агенцијата и сопствениците не одговараат )
* Цените се изразени во € - евра , по курс 1 € = 62 мкд

* За овој аранжман важат општите услови на патување пропишани од “СКТМ“ и Т.А.“Меридијан“. 

 

Автобуски превоз – поаѓања од Македонија               

Поаѓање од

Час

Локација

Куманово

03:30

Бензинска Макпетрол

Скопје

04:15

Паркинг пред Х.“ВИП“

Велес

05:00

Бенз.Мак Оил

Кавадарци

05:30

Бул.кај Гранична Полиц.

Неготино

05:45

Бенз.Макпетрол

Удово

06:30

Бенз.Макпетрол

Граница

07:00

 

 

    Поаѓања од Грција

Поаѓање од

Час/локално 

Локација

Неи Пори

16:00

Вила Данос

Паралиа

17:00

Ерато / Ла Мираж