• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA JOANA (19)

 

Вила Јоана или поранешно - Студио "Stavros" се наоѓа наспроти хотелот Maya Bay, оддалечени околу 300 метри од прекрасната песочна плажа во Калитеа. Објектот е нова градба и се состои од студија кои располагаат со комплетно опремена кујна, TВ, клима уред (се доплаќа), купатило и пространи тераси за уживање во летните вечери.
Вид на соби:
- студио двокреветно и трокреветно: 2 или 3 кревети во соба, кујната е во одделна просторија.


Пакет цени
цени по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз

Термини 

19.05 

26.05 

02.06 

09.06 

16.06 

23.06 

30.06 

07.07 

14.07 

21.07 

28.07 

Студио (мин.2 лица)

59 €

69 €

89 €

109 €

124 €

144 €

159 €

164 €

184 €

189 €

189 €

Термини

04.08

11.08

18.08

25.08

01.09

08.09

15.09

22.09

Студио (мин.2 лица)

189 €

179 €

164 €

134 €

104 €

94 €

74 €

59 €


Во цената не е вклучено:
- 7 ноќевања во студио по лице (мин. 2 лица во студио)
- повратен превоз

Во цената не е вклучено:
- патничко осигурување
- туристичка такса 0,5 € по соба од ден 

Попусти:
- деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 6 години: само превоз 25 €
- деца од 6 до 14 години: 70% попуст (мин. 35 €)
- трето лице во двокреветна соба : 50% попуст (мин. 35 €) 
- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

Само превоз (повратно):
- деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 12 години: 25 € 
- возрасни: 35 € 

Автобуски превоз - време и место на поаѓање: 
05:30 Кочани - автобуска станица 
06:00 Скопје - пред агенцијата 
06:00 Штип - пред новата пошта 
06:45 Велес - бензиска станица на автопатот Е75 - мотел Македонија 
07:00 Струмица - пред агенцијата 
07:15 Неготино - бензиска станица на автопатот Е75 
07:30 Валандово - бензиска станица на излез од градот кон Гевгелија 
08:00 Граничен премин Богородица - бензиска станица пред преминот 

 

Наем на студио
цени за цела соба за 7 ноќевања без превоз

Термини

19.05

26.05

02.06

09.06

16.06

23.06

30.06

07.07

14.07

21.07

28.07

1/2 Студио

88 €

108 €

138 €

178 €

208 €

248 €

278 €

288 €

318 €

328 €

328 €

1/3 Студио

98 €

118 €

148 €

198 €

228 €

268 €

298 €

308 €

338 €

348 €

348 €

Термини

04.08

11.08

18.08

25.08

01.09

08.09

15.09

22.09

1/2 Студио

328 €

308 €

278 €

228 €

168 €

148 €

118 €

88 €

1/3 Студио

348 €

328 €

298 €

248 €

178 €

158 €

128 €

98 €

Во цената не е вклучено:
- наем на студио/апартман за 7 ноќи
- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

Напомени:
- уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)