• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA MARGARITA (24)

 

Маргарита Апартмани се наоѓаат  на 50 метри од прекрасната плажа во Каналис.

Вилата  располага со прекрасен голем двор со маслинови , простор со лулашки за играње на децата,  скара на отворено, летниковци за одмор ….
Сите студиа се опремени со  телевизор, клима со доплата (5еур на ден), кујна и wc, студиата кој се наоѓаат на приземје немаат затворена тераса, 
и се од пониска категорија од реновираните лукс студиа.

 

Капацитет на Апартманите е 4 возрасни лица + дете до 5,99 год.
Капацитетот на Студиата е: 1/3 – 3 лица, 1/4 – 4 лица

 

Маргарита Апартмани обезбедува бесплатен Wi- Fi во јавни површини и сопствен паркинг.

 

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

 

Цените во табелата се дадени по студио за 7 ноќевања во евра без попуст, плаќањето е во денарска противредност 1 Евро = 61.8 Денари

 

-25% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 19.12.2018

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.01.2019

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 28.02.2019

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2019


ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

Термини

Ноќ.

1/3 студио за 3 лица ЛУКС

1/4 студио за 4  лица Стандард

1/4 студио за 4  лица ЛУКС страничен поглед море

2/4+1 апп за 4 до 5 лица

Промо цени на кој не следува попуст

22.05-29.05.2019

7

49

49

69

79

Промо цена

29.05-05.06.2019

7

59

69

79

89

Промо цена

05.06-12.06.2019

7

109

109

129

149

 

12.06-19.06.2019

7

149

159

169

219

 

19.06-26.06.2019

7

249

249

259

279

 

26.06-03.07.2019

7

269

269

289

329

 

03.07-10.07.2019

7

289

289

319

359

 

10.07-17.07.2019

7

329

329

359

399

 

17.07-24.07.2019

7

359

359

379

419

 

24.07-31.07.2019

7

369

369

399

439

 

31.07-07.08.2019

7

369

369

399

439

 

07.08-14.08.2019

7

369

369

399

439

 

14.08-21.08.2019

7

349

349

369

419

 

21.08-28.08.2019

7

289

289

309

369

 

28.08-04.09.2019

7

219

219

249

269

 

04.09-11.09.2019

7

169

169

179

209

 

11.09-18.09.2019

7

99

99

119

129

 

18.09-25.09.2019

7

79

79

99

109

Промо цена

25.09-02.10.2019

7

49

49

69

79

Промо цена

GPS Координати: 39°03’52.4″N 20°41’34.5″E

 

 

На Промо цените не следува попуст за два последователни термина и попуст за рана уплата.

Средствата уплатени како аконтација на промо цени се не рефундабилни во случај на отказ на резервација.

 

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Канали чини:

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Канали:

Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -50€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -45€ по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Кичево за Канали:

Битола -Автобуска станица Транскоп – на перон-40€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -45€

Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -45€ по лице

Кичево (пред т.а.Меридијан) -Трансфер до Битола -45€ по лице

Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -45€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола -45€ по лице

 

Релациите кои се наведени како (трансвер) се реализираат со патнички возила или комбe

 

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена од Битола и 10еур од Скопје

– Деца до 1,99 години бесплатно

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* LOYALTY CARD попуст 7 %, и не се комбинира со попустот за рана уплата и промо цените
*За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
*Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
*Важат Општите услови на СКТМ и ТА “т.а.Меридијан “

 

Време на поаѓање за Канали:

01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола

01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола

12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола

02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола

03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп на перон)

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)

02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансвер до Битола

02:45 h Кичево (пред т.а.Меридијан)